Hořet začalo krátce před polednem a kvůli rozsáhlému požáru hasiči vyhlásili 3. stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovalo celkem jedenáct hasičských jednotek, z toho dvě polské.

"Při příjezdu hasičů byla hala zasažena požárem v plném rozsahu. Jednotky zahájily hasební zásah, ochlazovaly zdi skladovací haly a dále se soustředily na obranu okolních budov. Nasazeno bylo celkem deset vodních proudů a jedna lafeta. Aby měly jednotky na místě dostatek hasební látky, bylo zřízeno čerpací stanoviště na blízkém potoce a voda byla dopravována kyvadlově cisternami. Hasičům se podařilo požár lokalizovat kolem 13. hodiny, nadále ochlazovali boční stěny zasaženého objektu. Stropy haly se postupně propadly, místo se nechávalo vzhledem k uskladněnému množství slámy kontrolovaně dohořet," uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Hasičům z Královéhradeckého kraje na místě pomáhali i kolegové ze sousedního Pardubického kraje a také z Polska. Ti v rámci přeshraniční výpomoci dodávali českým hasičům cisterny s vodou.

Během zásahu došlo k lehkému zranění jednoho z dobrovolných hasičů. Jeho stav ale naštěstí nevyžadoval ošetření zdravotnickou záchranou službou. Příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování. Předběžnou škodu na skladovací hale a seně vyčíslili hasiči na 6,1 milionu korun. Celkem ve skladovací hale shořelo 2800 balíků sena.