Jedenáct jednotek hasičů z Čech i Polska zasahovalo v sobotu odpoledne u lesního požáru u Olešnice v Orlických horách. Požár byl na operační středisko ohlášen krátce po půl druhé odpoledne. "Polde volajícího měl být požár většího rozsahu. Průzkumem hasiči zjistili, že hoří mladý lesní porost na ploše asi 70x350 metrů," uvedla tisková mluvčí krajských hasičů Martina Götzová s tím, že vzhledem k zasažené ploše byla na místo vyžádána i pomoc polských jednotek.

Podle mluvčí hořelo v těžko přístupném lesním terénu, kam museli hasiči vodu dovážet. "Z toho důvodu byla zřízena čerpací stanoviště a kyvadlová doprava vody," dodala Martina Götzová. Dalšímu šíření požáru zabránily zasahující jednotky před 16. hodinou. Požár se však dostal až do kořenového systému, proto bylo nutné důkladné dohašení všech ohnisek.

"Likvidaci ohlásil velitel zásahu ve tři čtvrtě na šest večer. Na místě zůstala místní dobrovolná jednotka, aby dohlédla na požářiště až do ranních hodin," informovala mluvčí a dodala, že příčina požáru je předmětem vyšetřování a škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun.

Hasiči. Ilustrační snímek.
Požár likvidovaly čtyři jednotky hasičů