Majitel osobního auta značky Opel Vectra narazil 11. dubna krátce po 14. hodině mezi Lipovkou a Rychnovem nad Kněžnou v koloně do před ním jedoucího auta. Při tom si prorazil chladič a zdeformoval kapotu a s autem nemohl jet dál. Dopravní nehodu vyřešil s druhým účastníkem pomocí euroformuláře. Na místo se navíc dostavili dopravní policisté, kteří událost vyřešili blokovou pokutou. Do doby odtahu majitel odstavil nepojízdné auto na přilehlou travnatou plochu vedle silnice.

"Z auta si vzal osobní doklady, uzamkl ho a zabezpečil proti odcizení. O několik hodin později svědci oznamovali na tísňové linky, že odstavené auto hoří. Profesionální hasiči požár uhasili a šetřením došli k jedné z verzí, že auto mohl někdo úmyslně zapálit. Dalším šetřením policisté zjistili, že neznámý pachatel z auta před jeho zahořením odcizil hifi zesilovač, basový reproduktor, autorádio, autobaterii, reproduktory, hever a další předměty. Po jednodenním prověřování události rychnovští policisté obvinili z přečinů krádeže a poškození cizí věci dvacetiletého a pětadvacetiletého mladíka z Rychnovska. Ti, když zjistili, že se v uvedené lokalitě odstavené auto nachází, rozbili u jednoho z okének sklo a uvedené věci z interiéru odcizili. Nakonec uvnitř auta založili oheň, aby zahladili stopy," uvedla policejní mluvčí Alena Kacálková.

Ukradené věci mladíci naložili do auta, kterým k místu činu přijeli. Odvezli je do bydliště jednoho z nich, kde je schovali ve sklepní kóji. O den později je vydali policistům. "Odcizená elektrotechnika a další předměty, které policisté zajistili, se vrátily do rukou majitele. Oběma mužům, kteří jsou vyšetřovaní na svobodě, za uvedené přečiny hrozí až dvouletý nepodmíněný trest," dodala policejní mluvčí.