Devět hasičských jednotek likvidovalo požár, který byl ohlášen v neděli před 13. hodinou v Opočně na Rychnovsku. Plameny zde zachvátily půdní prostory bytového domu o dvou nadzemních podlaží v Nádražní ulici. V přízemí objektu je zřízena provozovna lékárny a zubní ordinace. V prvním patře se nachází dvě bytové jednotky, které jsou spolu s ostatními prostory poškozeny vodou.

Hasiči včasným zásahem zabránili šíření plamenů na střechy sousedních domů. „Byly zasaženy půdní prostory a střecha. Zásah byl proveden za použití dýchací techniky a také pomocí výškové techniky,“ informoval vyšetřovatel HZS Rychnov nad Kněžnou Jiří Václavík.

Po dohašování ohnisek požáru, které probíhalo až do 16 hodin, a jeho úspěšné likvidaci jednotky vyklízely zařízení ohněm zasažených prostor ještě do pozdních nočních hodin. „Je to složitý případ. Příčiny vzniklého požáru jsou stále v šetření a nadále zůstávají v několika verzích,“ doplnil Václavík. Vyšetřovacími verzemi je nejen technická závada na elektroinstalaci, samovznícení, nedbalost při manipulaci s ohněm či při kouření, ale v neposlední řadě také možnost úmyslného zavinění.

Předběžná škoda je vyčíslena na více než milion korun a uchráněné hodnoty na přibližně tři miliony korun.

Při požáru naštěstí nedošlo k žádnému zranění.