"Dva lidé skončili se zraněním v péči zdravotnické záchranné služby, po ošetření zůstali oba na místě. Příčina se vyšetřuje. Škoda je odhadnuta asi na půl milionu korun, uchráněné hodnoty představují asi milion korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Kostelec nad Orlicí a Vamberk," sdělila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Ze zásahu v Lupenici.Ze zásahu v Lupenici.Zdroj: HZS KHK

V Kostelci unikal plyn, jednoho člověka si do péče převzali záchranáři  

Kvůli podezření na únik plynu vyjeli v neděli po deváté hodině večer profesionální hasiči z Rychnov nad Kněžnou a jednotka kosteleckého sboru dobrovolných hasičů do ulice I. J. Pešiny v Kostelci nad Orlicí.

Tři lidé stačili prostory opustit ještě před příjezdem hasičů. Jedna byla nejprve v péči jednotek požární ochrany, posléze si ji převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Průzkumem hasiči zjistili, že plyn unikal z topidel na propanbutanové lahve.

Škoda za milion a jeden popálený: oheň pohltil dům v Houdkovicích  

Šest jednotek hasičů vyjelo v sobotu k ohlášenému požáru rodinného domu v Houdkovicích na Rychnovsku. Událost bohužel skončila i zraněním jednoho člena dobrovolné jednotky hasičů, s popálením si ho do péče převzala zdravotnická záchranná služba.

„Při příjezdu hasičů na místo události byla střecha v plamenech. Na likvidaci nasadili několik vodních proudů a hasili i za pomoci výškové techniky. Část střechy domu se zbortila, z půdy stihli hasiči vynést dvoukilovou propanbutanovou lahev a ochlazovali ji. Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu kolem 5. hodiny a dvaceti minut ráno, jednotky pak rozebíraly střešní konstrukci a dohašovaly odhalená ohniska,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.Kompletně se podařilo požár zlikvidovat kolem půl desáté dopoledne, majiteli pak byla nařízena dohlídka. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje, škoda byla odhadnuta na jeden milion korun.

"Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči ze stanic Dobruška, Rychnov nad Kněžnou, profesionální podnikoví hasiči Škoda Kvasiny, JSDH Trnov, Opočno a Solnice," dodala Martina Götzová.