Ve čtvrtek odpoledne tři jednotky hasičů vyjížděly k Sedloňovu, kde hořela tráva na ploše 30x50 metrů. Večer měli výjezd i profesionální hasiči z Rychnova a dobrovolná jednotka z Vamberku do pekla, kde vzplál zahradní odpad. V pátek odpoledne mělo co dělat šest jednotek hasičů kvůli požáru lesa u Olešnice v Orlických horách.

"Požár vznikl po předchozím pálení, na likvidaci nasadili hasiči několik vodních proudů. Zasažená plocha byla odhadem 3,5 hektaru. Kolem 16.30 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci události a místo bylo předáno majiteli. Co se škody týče, bylo předběžně odhadnuto, že se bude pohybovat do 100 tisíc korun, může být ale dále upřesněna. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dobruška a Rychnov nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Olešnice v Orlických horách, Nového Hrádku, Bohdašína a Deštného v Orlických horách," sdělila mluvčí hasičů Martina Götzová.

O Velikonoční neděli pak hořelo v Rychnově nad Kněžnou. Chytla tu tráva na ploše 50x50 metrů, a to kvůli nedbalosti. Naštěstí nevznikla žádná škoda a požár byl rychle zlikvidovaný.