Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena v sobotu několik minut po půlnoci. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda a dále jednotky sboru dobrovolných hasičů z české Skalice, Červeného Kostelce a Žernova.

"Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár zemědělské skladovací haly o rozměrech zhruba dvacet pět na deset metrů. V době příjezdu hasičů byla budova již zachvácena plameny. Hasiči nasadili na hašení čtyři vodní proudy včetně hašení z výškové plošiny a zhruba za hodinu a půl požár zcela uhasili," informoval mluvčí hasičů Ondřej Sezima.

Oheň zničil střechu haly a dřevěné konstrukce, zčásti shořely také uskladněné balíky slámy. Hasičům se podařilo zachránit několik zemědělských strojů zaparkovaných v části haly a kromě jejího hašení se zaměřili také na ochranu okolních objektů. Slámu hasiči následně vyváželi z haly a dohašovali až do sobotních ranních hodin.

Příčina požáru je v šetření, vzniklá škoda byla předběžně stanovena na pět milionů korun. Během události nebyl nikdo zraněn.