Dům je v majetku města, v pronájmu ho má soukromá firma. V jeho spodní části je umístěna prodejna elektro. Poškozené byly střechy, vybavení dílen, které se v domě nacházely, ale také skladované zboží v obchodu s elektrem.

Městský úřad evaukoval ze svých dvou budov na náměstí TGM zhruba osm desítek pracovníků. "Okolo 11. hodiny jsme evakuovali městský úřad, protože v jeho prostorách se objevilo velké množství kouře," sdělila mluvčí dvorské radnice Miroslava Kameníková. Městský úřad proto zůstal v úterý pro veřejnost uzavřen.

Z krajské základny vyrazil na náměstí do Dvora Králové hasiči s protiplynovým kontejnerem, aby byl na místě dostatek dýchací techniky.

"Požár zasáhl kompletně střechu jednoho domu, částečně se pak rozšířil i na vedlejší střechu. Plameny se podařilo jednotkám rychle zachytit a byla tak poškozena jen malá část. Na místě zůstane hlídka, která bude kontrolovat situaci po požáru," řekla k události aktuálně po 17. hodině mluvčí hasičů Martina Götzová.

"Na místě byly dva automobilové žebříky, ze kterých hasiči odstraňovali části zasažené střechy. Přijelo devět cisteren s vodou a z Hradce Králové byl na místo vyslán protiplynový kontejner s prostředky na obměnu dýchací techniky," popsala událost Martina Götzová.

Dalšímu šíření požáru zabránili hasiči po 12. hodině, kdy byla ohlášena lokalizace. Několik následujících hodin probíhalo dohašování, odhalování skrytých ohnisek a jejich likvidace. Konečnou likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 17 hodin. Místo zůstalo na noc pod dozorem dobrovolných hasičů, kteří zde budou provádět pravidelné prohlídky.

"Na místě události pracoval od začátku vyšetřovatel hasičů, příčina vzniku události však nebyla prozatím stanovena a je předmětem vyšetřování. Škoda, kterou požár napáchal, byla velmi předběžně stanovena na 3 miliony korun. Do této částky jsou zahrnuty poškozené střechy, vybavení dílen, které se v domě nacházely, ale také skladované zboží v obchodu s elektrem, jež byl umístěn v přízemí domu. Hasičům se na druhou stranu podařilo uchránit hodnoty odhadem kolem 20 milionů korun," upřesnila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Na místě události se postupně vystřídalo jedenáct jednotek požární ochrany ze stanic Dvůr Králové nad Labem, Trutnov, Jaroměř a Hradec Králové a jednotky dobrovolných hasičů Žireč, Verdek, Hajnice, Bílá Třemešná, Kuks, Jaroměř, Dubenec.