Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena v pátek těsně před půlnocí. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Dobrušky a Rychnova nad Kněžnou, dále hasiči HZS podniku Škoda Kvasiny a dobrovolní hasiči z Deštného a Olešnice v Orlických horách se sedmi zásahovými vozidly. Při příjezdu první jednotky na místo byla část nové rekreační chaty o rozměrech zhruba osm krát osm metrů uhašena.

Oheň zpozoroval sám majitel, který použil několik ručních hasicích přístrojů a zabránil šíření plamenů na jedné obvodové zdi.

Hasiči během několika minut lokalizovali požár druhé obvodové zdi. Poté museli rozebrat část obložení, pod kterým dohasili ohniska, a pomocí přetlakové ventilace odvětrali zakouřený prostor chaty.

Požár se nakonec podařilo zlikvidovat v 01:48 hodin. Příčinou vzniku požáru byla s největší pravděpodobností technická závada na elektroinstalaci. Oheň zasáhl a poškodil dvě obvodové zdi a střechu.

Hmotná škoda byla majitelem vyčíslena na 750 tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 550 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.