Hasičům se podařilo zabránit plamenům, aby přeskočily do přilehlých nových hal, kde má firma nové technologie za desítky milionů korun. Uchráněna tak byla například nová lakovna, která dosud nebyla spuštěna a čeká na brzké uvedení do provozu.

„Požářiště může být předáno majiteli. Na místě nadále zůstávají vyšetřovatelé,“ upřesnila ve čtvrtek odpoledne situaci mluvčí hasičů Martina Götzová. K vyšetřovatelům hasičů a policistů z Královéhradeckého kraje se připojí vyšetřovací skupiny z Technického ústavu požární ochrany a generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR.

Rozsáhlý požár zasáhl objekt firmy Hauk. Jedná se o bývalé prostory společnosti Veba určené k rekonstrukci. Výroba firmy vyrábějící díly pro automobilový průmysl nijak ohrožena nebyla.
Hasiči dál likvidují požár v Polici, budou rozebírat konstrukce

Rozsáhlý požár zachvátil ve středu v brzkých ranních hodinách prostory firmy Hauk v Polici nad Metují. Podle prvních odhadů se zdálo, že hoří na ploše o rozloze zhruba 500 metrů čtverečních. Jak se později ukázalo, požářiště bylo zhruba desetkrát větší. Oheň vypukl ve staré části objektu, kde se skladoval materiál pro výrobu. Nacházely se zde plechové díly uskladněné v dřevěných paletách, které bohužel přispěly k intenzitě a šíření požáru.

Na místo byla povolána i mobilní chemická laboratoř Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdaneč. „Podle informací, které máme z místa zásahu, hořelo v objektech, kde nebyly skladovány žádné plastové hmoty či chemikálie pro výrobu. Chemická jednotka hasičů byla povolána především ke sledování stavu ovzduší. S ohledem na převládající směr větru nebyly obytné zóny města zasaženy zplodinami," uklidňoval prostřednictvím sociální sítě obyvatele Police místostarosta města Jiří Škop. Přesto městský rozhlas v intervalech doporučoval obyvatelům, aby kvůli hustému kouři, který měnil barvy od šedivé po černou, nevycházeli zbytečně ven a nevětrali.

Rozsáhlý požár haly ve firmě Hauk v Polici nad Metují: škoda podle odhadů přesáhne 100 milionů korun.
FOTO, VIDEO: Devět hodin boje s ohněm, výrobce autodílů zasáhl rozsáhlý požár