Na místě operovalo hned několik policejních hlídek, kriminalisté a také psovod. Tisková mluvčí Magdaléna Vlčková uvedla, že policisté nyní prověřují, za jakých okolností k úmrtí i samotnému požáru došlo. Totožnost zemřelé osoby zatím není jasná, policie nařídila soudní pitvu s cílem vyloučit cizí zavinění a stanovit příčinu úmrtí. Ani včera jsme se od policie nedozvěděli k případu žádné nové informace. Nesdělila, ani kdo nález pozůstatků nahlásil.

Po Jičíně kolují zvěsti, že šlo možná o údajnou vraždu. Vše ale nasvědčuje tomu, že zde zřejmě nešťastnou náhodou uhořel bezdomovec. Prý žil v bývalém krytu za hřbitovem. Jak ale skutečně přišel o život, na to odpoví až policejní šetření.

Jak se ukázalo, kriminalisté drží případ pevně pod pokličkou. U požáru v jičínské části Sedličky totiž zasahovala profesionální jednotka ze stanice Jičín už druhého června v odpoledních hodinách.

„Na místo vyjížděla jednotka s tím, že došlo k požáru v objektu bývalého krytu. Oheň byl rychle zlikvidován, na místě však byly nalezeny lidské ostatky. Požářiště bylo předáno policejním kriminalistům, kteří událost vyšetřují,“ potvrdila mluvčí hasičů Martina Götzová.

Správci židovského hřbitova o existenci bezdomovce, který se zřejmě pohyboval v okolí, nic netušili. Deník ale zjistil, že o nálezu informoval jičínskou městskou policii další z bezdomovců. Strážníci se vydali na místo, které zajistili do příjezdu kriminálky.

Muž zde zřejmě přebýval celoročně ještě se svým parťákem. Na místě požáru se našly zbytky ohořelých kabelů.