Plameny, které ve středu v podvečer zachvátily rodinný dům v Nové Vsi na Rychnovsku, likvidovalo na šest hasičských jednotek.

„Příčiny vzniku požáru, jehož ohnisko se nacházelo v obývacím pokoji jednopatrového domu, jsou nadále v šetření. Samozřejmě se nabízí několik variant, které nyní důkladně prověřujeme. Jedná se o možnou závadu na elektroinstalaci, neodbornou manipulaci s ohněm, neopatrnost při kouření a podobně,“ informoval vyšetřovatel HZS Rychnov nad Kněžnou Jiří Václavík. „Předběžná škoda je odhadována na milion korun v případě nemovitosti a 300 až 400 tisíc korun na jejím vybavení,“ doplnil Václavík.

Při požáru došlo ke zranění uživatele domu, ten utrpěl řezné poranění rukou a sám vyhledal lékařskou pomoc.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Holic, dále jednotky dobrovolných hasičů z Albrechtic nad Orlicí, Třebechovic nad Orebem a Borohrádku s celkem deseti zásahovými vozidly. Po celou noc na místě zůstali albrechtičtí hasiči, kteří dohlíželi na požářiště a dohašovali skrytá ohniska.

Hasičům se při večerní likvidaci plamenů naštěstí podařilo zachránit sousední dům v hodnotě zhruba jednoho milionu korun.