„Při příjezdu hasičů byla již chalupa a přilehlá stodola zcela v plamenech. Hasiči s těžkou mobilní technikou museli nejprve překonat náročný terén, protože objekt se nacházel v odlehlé lokalitě a příjezdová cesta byla bahnitá po deštivém počasí,“ řekla Martina Žahourková, mluvčí krajských hasičů. K události vyjeli trutnovští profesionální hasiči a dobrovolní z Havlovic, Úpice a Hajnice. Jednotky požár dostaly pod kontrolu po dvou hodinách. „Vyšetřovatel zjistil, že požár vznikl na stropním trámu, který se nacházel v těsné blízkosti plechového kouřovodu kachlových kamen. Dlouhodobým působením sálavého tepla došlo ke vznícení tohoto trámu a požár se následně rozšířil na dřevěnou stropní konstrukci a do půdního prostoru. Neblahou roli při pokročilém rozvoji požáru sehrála také skutečnost, že v době vzniku se v budově ani její blízkosti nikdo nenacházel. Svědek událost nahlásil až zhruba hodinu po samotném vzniku požáru,“ dodala Žahourková. Požár zničil celou chalupu i vnitřní vybavení, ale také přilehlou stodolu. Předběžná škoda je 700 tisíc korun.

V dílně se vznítila dodávka

Jičín - Profesionální i dobrovolní hasiči z Jičína zasahovali od ranních hodin u požáru autodílny v areálu bývalé mlékárny v Dělnické ulici v Jičíně, kde hořel dodávkový automobil. Celý zásah probíhal za použití dýchacích přístrojů. Požárem byla zcela zničena zaparkovaná dodávka, poškozené bylo také další vybavení autodílny. Při události nebyl nikdo zraněn. Na místo se dostavil hasičský vyšetřovatel z Jičína a také pracovníci z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdaneč. Požár vznikl kvůli technické závadě na dodávkovém vozidle. Odhadovaná výše vzniklé škody byla stanovena na půl milionu. Cizí zavinění bylo vyloučeno.

Policisté vyháněli osoby z bytů. Deset dnů teď nesmí domů

Trutnovsko - Hned třikrát policisté na Trutnovsku vykázali z obydlí dva muže a jednu ženu. „Všichni měli napadnout své druhy. V jednom případě byla ohrožená osoba natlačena do sprchového kouta pod tekoucí vodu. Ve druhém případě vykázaný kopal do dveří domu a snažil se vniknout do domu. Ve třetím notně opilý muž tahal ženu za vlasy a udeřil jí,“ sdělila Šárka Pižlová z trutnovské policie. Oba muži byli v době zajištění pod vlivem alkoholu. Jednoho dokonce museli policisté eskortovat na protialkoholní záchytnou stanici, protože nadýchal 2,33 promile alkoholu v dechu. Osoby jsou vykázány na dobu 10 dnů ode dne jeho provedení. „Tuto dobu nelze zkrátit ani se souhlasem ohrožené osoby,“ objasnila Pižlová. „Vykázaná osoba je povinna opustit neprodleně prostor vymezený policistou, zdržet se vstupu a styku nebo navazování kontaktu s ohroženou osobou. Na výzvu policisty je povinna vydat policistovi klíče od společného obydlí,“ dodal Pižlová.

Agresivní opilec skončil v poutech. Bály se ho i jeho žena s dcerou

Jaroměř - V neděli odpoledne přijala Městská policie Jaroměř oznámení o opilci, který leží na chodníku v ulici Smetanova. Hlídka vyslaná na místo zjistila, že muž je již na nohou a pokojně odchází domů v doprovodu své ženy. „O půl hodiny později tato žena volala, že je její muž agresivní a že se ho spolu se svou dcerou bojí, aby jim neublížil,“ uvedli strážníci na facebookovém profilu Městské policie Jaroměř. Hlídka však byla u jiného oznámení, na místo se proto vydali policisté u obvodního oddělení. Poté dorazili i strážníci. Muž se nacházel v okně odkud pokřikoval na ženu s dcerou i zakročující muže zákona. Ti se snažili opilce uklidnit a domluvit mu, aby se šel ze své opice vyspat. Byl vulgární a jeho jednání vyvrcholilo tím, že se pokusil udeřit zakročujícího policistu. Za to si vysloužil pouta. Dechová zkouška ukázala hodnotu přes dvě promile alkoholu, čímž si muž vysloužil pobyt na protialkoholní záchytné stanici.