"Zasahujeme v Borohrádku v Husově ulici v objektu městského úřadu. Došlo zde k požáru v půdní vestavbě, požár se pak šířil v mezistropním prostoru. Nyní je lokalizován a už se nešíří. Hasiči rozebírají část konstrukce střechy," informovali hasiči na svém twitterovém účtu s tím, že z úřadu bylo evakuováno sedm lidí a nikdo se nezranil.

K zásahu vyjely čtyři jednotky hasičů včetně mezikrajské výpomoci z Pardubického kraje. Využily také výškovou techniku, dopravu v Husově ulici pomáhala usměrňovat policie.

Hasiči při zásahu v Borohrádku.Hasiči při zásahu v Borohrádku.Zdroj: HZS KHK

Podle starosty Martina Moravce požár vypukl v prostorách, které dříve sloužily jako byty a byly v rekonstrukci, pravděpodobně nešťastnou náhodou při těchto pracích se mohl oheň vznítit.

To potvrdili i hasiči: "K události došlo při provádění stavebních prací. Hořet začalo kvůli nedbalosti při letování trubek topení kartušovým hořákem. Poškozeny byly mimo jiné střešní konstrukce nebo příčky v půdním prostoru. Škoda je odhadnuta na 700 tisíc korun, uchráněny byly hodnoty ve výši asi 14 milionů korun. Požár je prakticky zlikvidován. Hasiči museli vyskladnit část knihovny v patře pod požářištěm a také vybouranou suť. Bylo také nutné rozebrat část střešní krytiny a konstrukce, kde se požár šířil. Nyní pomáháme s provizorním zakrytím střechy plachtami."