Hasiči se snažili uchránit především zbytek objektu a co nejdříve oheň lokalizovat, aby se nerozšířil. To se jednotkám podařilo těsně před pátou hodinou ranní, kompletní likvidace požáru byla oznámena v 6.17 hodin.

Požár zničil třetinu objektu, která byla určena jako stáje s volným přístupem pro koně a zasaženo bylo také zázemí pro jezdce. Plameny pohltily střechu, část konstrukce a škoda vznikla také na jezdeckém vybavení. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit další část stájí a prostor klubovny. Škoda byla předběžně vyčíslena na 950 tisíc korun, přičemž se podařilo uchránit hodnoty v rozmezí asi 1 až 1,5 milionu korun. Jak požár vznikl, to je předmětem vyšetřování. Prozatím nebyla vyloučena žádná z možných příčin vzniku.

"Při události nebyl nikdo zraněn, nedošlo ani ke zranění zvířat. Koně měli ke stájím volný přístup z výběhu a z místa sami utekli," uvedla tisková mluvčí hasičů.

Na likvidaci požáru se podíleli profesionální hasiči z Broumova a jednotky SDH Broumov, Meziměstí a Hejtmánkovice a dále také dobrovolná jednotka podniku VEBA Broumov.