Při příjezdu jednotek na místo události byly prostory silně zakouřeny, plamenné hoření nebylo viditelné. Sklep hasiči odvětrali a prováděli kontrolní měření pomocí termokamery. Nikdo nebyl při události zraněn. Škoda byla vyčíslena na asi 100 tisíc korun. Díky včasnému zásahu se podařilo uchránit hodnoty představující téměř čtyři miliony korun. Příčina vzniku události je předmětem vyšetřování. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a Dobrušky a JSDH Dobré a Dobruška.

Chytla i střecha přístavku

V neděli večer byly zalarmovány čtyři jednotky hasičů kvůli požáru střechy přístavku u rodinného domu v Pohoří. Na likvidaci požáru byl nasazen jeden C proud, jednotky následně rozebíraly část střešní krytiny, aby odhalily případná skrytá ohniska. Škoda byla předběžně vyčíslena na 10 tisíc korun, hodnoty představující asi tři miliony korun se podařilo hasičům ubránit. Příčina vzniku události je předmětem vyšetřování. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Opočno, Bohuslavice, Pohoří.

Opět hořel lesní porost

K ohlášenému požáru v lesním porostu v katastru části Liberk vyjelo v neděli večer šest jednotek hasičů. Hořelo v těžko přístupném terénu, na ploše asi 500x700 m se nacházela jednotlivá ohniska. Na likvidaci nasadili hasiči několik proudů C. Za necelou hodinu od nahlášení události se podařilo plochu požáru ohraničit, aby se plameny dál nešířily. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu těsně před 21. hodinou. Při události nevznikla žádná škoda, dále byla nařízena dohlídka nad požářištěm do ranních hodin. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, HZSP ŠKODA Kvasiny a JSDH Deštné v Orlických horách, Solnice, Lukavice, Skuhrov nad Bělou.

Auto narazilo do mostku

Profesionální jednotka z Dobrušky zasahovala o sobotní noci u dopravní nehody osobního vozidla, které havarovalo mezi obcemi Křovice a Běstviny. Při příjezdu na místo události našli hasiči vůz po nárazu do mostku mimo komunikaci. Čtyři lidé byli předáni do péče ZZS. Jednotka zabezpečila místo události, pomohla s usměrněním dopravy a postarala se o likvidaci menšího úniku provozních kapalin. Po úklidu vozovky předali hasiči místo zásahu policistům.