"Jednotky se soustředily nejen na likvidaci požáru stodoly, ale především bránily rozšíření plamenů na rodinný dům. Na likvidaci požáru nasadily šest vodních proudů, jeden vedly vnitřními prostory. Požár se podařilo lokalizovat a zabránit tak jeho dalšímu šíření asi hodinu od nahlášení události. Dále hasiči strhávali zbytky ohořelých a poškozených krovů, rozebírali části konstrukce i střechy, kde by se mohla nacházet skrytá ohniska a vynášeli z rodinného domu majetek a vybavení. Kolem půl čtvrté hodiny byly síly a prostředky na místě zásahu zredukovány," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Ještě před 18. hodinou byly jednotky stále na místě události. Při zásahu se jeden z hasičů zranil. Na místě ho ošetřila posádka zdravotnické záchranné služby a převezla do nemocnice.

"Vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že příčinou vzniku požáru byla nedbalost při pálení odpadu. Oheň zničil celou stodolu, velký žár poškodil i vedle stojící vozidlo. Předběžně odhadnutá škoda se vyšplhala na jeden milion korun. Před požárem se podařilo hasičům uchránit prakticky celý rodinný dům, šíření plamenů pomohla zamezit i štítová požární zeď. Uchráněné hodnoty představují asi 4 miliony korun," dodala Martina Götzová.

Místo jednotky dohašovaly ještě v podvečerních hodinách a zabezpečovaly zeď stodoly, hrozilo totiž její zřícení.

Při likvidaci požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a Dobruška, JSDH Solnice, Opočno, Voděrady a Trnov. Většina jednotek se vracela zpět na své základny mezi 19. a 20. hodinou, na dohlídku nad požářištěm zůstala celou noc místní dobrovolná jednotka z Voděrad.