Hořet začala rekreační chata v osadě Sedmákovice u obce Vysoká Srbská. Požár byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje ohlášen deset minut po desáté hodině dopoledne.

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Hronova a Machova. Po příjezdu zjistili, že hoří boční stěna celodřevěné chaty s plechovou střechou a část štítu. Plameny se na chatu o rozměrech pět krát osm metrů přenesly z hořící kůlny s uskladněným palivovým dřevem, která stála zhruba sedm metrů od chaty. Hasiči dostali požár brzy pod kontrolu a zabránili tak rozšíření dovnitř chaty a na vybavení a také do okolního lesního porostu.
Hmotná škoda byla odhadnuta na sto až sto padesát tisíc korun. Příčiny vzniku požáru jsou předmětem šetření vyšetřovatelů hasičů a Policie ČR. Hasiči i policisté předběžně pracují se dvěma verzemi: nedbalostí a žhářstvím.

Hasiči na východě Čech v posledních dnech vyjížděli k lesním požárům mnohokrát – například do oblasti Ruprechtického Špičáku na Náchodsku nebo do Dobrého na Rychnovsku. Při zdolávání ohně jim zpravidla komplikuje zásah nepřístupný terén a horké a suché počasí. (fri)