„Dva řidiči v nákladních vozidlech se míjeli na rovném úseku silnice, přičemž jeden z řidičů jel zřejmě blíže ke středu vozovky a vozidla se střetla zpětnými zrcátky,“ popsala začátek nehody policejní mluvčí Lucie Konečná.

Kontakt zpětnými zrcátky by nebyl až tak dramatický, ale nehoda měla pokračování. „Po střetu řidič jednoho z automobilů zabrzdil, autem však najel na krajnici a s ohledem na plný přívěs sjel do pravého příkopu, kde zůstal zaklíněn,“ doplnila k nehodě policejní mluvčí Lucie Konečná.

Nákladní automobil patřící autoškole, který z místa střet odjel, vypátrala s řidičem a instruktorem hlídka policistů v Náchodě o pár minut později. Celkovou škodu policisté předběžně vyčíslili na 10 tisíc korun.

V souvislosti s touto dopravní nehodou policisté opět připomínají, že stane-li se dopravní nehoda, ať už jste v roli poškozeného nebo viníka a odhadnete na některém ze zúčastněných vozidel včetně přepravovaného nákladu škodu méně jak 100 tisíc korun, nemusíte policisty volat. „Účastník nehody je ale povinen zastavit a přesvědčit se, zda jsou ostatní účastníci nehody v pořádku, případně poskytnout pomoc, sepsat záznam o dopravní nehodě, a to na formulář, který bývá přílohou zákonného pojištění,“ připomněla Lucie Konečná.

Jiří Řezník