"Průzkumem na místě zásahu hasiči zjistili, že hoří stodola u rodinného domu, plameny již prostupovaly střechou ven. Na likvidaci požáru bylo nasazeno několik vodních C proudů. Aby byl na místě dostatek hasebních prostředků, bylo také zřízeno čerpací stanoviště u blízkého potoka. Komunikace v okolí místa události byla v době zásahu neprůjezdná kvůli většímu množství hasičské techniky a hasičům, kteří se pohybovali na místě," popisovala dění u požáru mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Götzová.

"Požár se jednotkám podařilo lokalizovat v 8.17 hodin a následně dohašovaly zbylá ohniska. Na závěr prohlédli hasiči objekt pomocí termokamery, žádná další skrytá ohniska již však nezaznamenali. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 10.47 hodin," dodala Götzová.

Díky zásahu jednotek, kterým se podařilo před požárem ubránit rodinný dům, byly uchráněné hodnoty vyčísleny na asi 2,5 milionu korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí, JSDH Horní Lánov, Dolní Kalná, Horní Kalná, Hostinné a Dolní Branná. HZS Libereckého kraje vyslal na pomoc profesionální hasiče ze stanice Jilemnice a JSDH Studenec. Na místě události zůstali do odpoledních hodin dobrovolní hasiči z Horní Kalné.

Opakovaně provedené dechové zkoušky na alkohol prokázaly u šoféra Peugeotu 206 pozitivní hodnoty 1,28 a 1,31 promile.
Opilý řidič naboural v Trutnově do plotu u kruhového objezdu