Při průzkumu na místě hasiči zjistili, že se jedná o požár menšího rozsahu v třetím nadzemním podlaží bytového domu. "Hořel dřevěný nábytek v jednom z nebytových prostorů - chodbě. Kvůli silnému zadýmení objektu zasahovali hasiči v dýchacích přístrojích," upřesnil za HZS Ondřej Sezima. Doplnil, že vysokotlakým proudem byl požár uhašen, zároveň hasiči z domu evakuovali osm osob, které se v objektu zdržovaly.

Dvě osoby předali zdravotnické záchranné službě, ty ovšem ošetření nevyžadovaly, požár se tedy obešel bez zranění. Následně hasiči odvětrali prostor. Po kompletní likvidaci požáru ve 4.14 hodin se evakuované osoby vrátily do svých bytů.

Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na 300 000 korun, uchráněné hodnoty pak na 2 500 000 korun. Příčina požáru se vyšetřuje za asistence Policie ČR, jednou z vyšetřovacích a aktuálně ověřovaných verzí je i možná nedbalost jednoho z obyvatel domu.

Na místě zasahovaly jednotky PS Rychnov nad Kněžnou, JSDH Solnice, JSDH Rychnov nad Kněžnou - PD Lipovka, PD Roveň, HZSP Škoda Kvasiny. Hasiči na místě spolupracovali s Policií ČR, ZZS KHk a starostou města. (zr)