„V případě nové hasičské zbrojnice ještě nejsme úplně na konci celé přípravy, protože nás čeká registrace této akce na ministerstvu obchodu a průmyslu, a to před mezirezortní komisí. Navíc ještě máme před sebou otázku zajištění financování, kde musíme splnit některé požadavky,“ komentoval situaci první náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Helmut Dohnálek.

Martin Bašek, obchodní ředitel dodavatelské firmy VCES, která zvítězila ve výběrovém řízení po podepsání smlouvy o provedení práce upřesnil, že na výstavbu hasičárny mají patnáct měsíců od zahájení. „V současnosti však ještě probíhají nějaká právní řízení ohledně územního plánu, takže se předpokládá, že práce začnou o dva měsíce později, ale také ještě letos,“ reagoval na dotaz.

Jeho slova doplnil rychnovský starosta Jiří Rokl, který přítomné informoval, že při posledním veřejnoprávním projednávání čtvrté změny územního plánu nenastaly žádné problémy. „Tudíž proti této zásadní změně nejsou žádné připomínky a je připraven ke schválení na pondělním veřejném zasedání. A od zastupitelů mám informaci, že bude stoprocentně podpořena,“ doplnil Rokl s tím, že bude následovat patnáctidenní lhůta vyvěšení na úřední desce.

„Myslím si, že tím správní řízení skončí. Zásadní podmínkou ministerstva financí totiž bylo spojení solnické průmyslové zóny s Rychnovem. Kdyby k tomu nedošlo, nebyla by ani nová hasičárna,“ dodal starosta.