Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skupina ČEZ investuje na východě Čech více jak 1,5 miliardy korun

Východní Čechy - V letošním roce je předpokládaný objem investic a oprav v regionu východních Čech ve výši téměř 1,5 mld. Kč. Investice jsou směrovány především na připojení nových zákazníků a zvýšení spolehlivosti dodávek v uvedených oblastech. Skupina ČEZ vychází vstříc požadavkům zákazníků a navyšuje objem finančních prostředků o 30 milionů na akce spojené s připojováním zákazníků. (Tisková zpráva)

11.5.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační obrázekFoto: DENÍK/Zuzana Plocková

Stejně jako v minulých letech tvoří většinu investic zlepšování kvality sítí velmi vysokého, vysokého a nízkého napětí, kterých Skupina ČEZ provozuje v kraji více než 30 tisíc kilometrů. Dochází k modernizaci sítí a posilování napětí , významnou investicí je i automatizace ovládání vybraných transformačních stanic.

Mezi hlavní letošní investice patří výstavba vedení 110 kV v koridoru Mírovka – Hlinsko, které výrazně zvýší spolehlivost dodávek elektrické energie v jižní části regionu východních Čech. Dalšími významnými investicemi v letošním roce jsou rekonstrukce rozvodny 110 kV Poříčí, rekonstrukce transformovny 35/10 kV Špindlerův Mlýn, částečná rekonstrukce vedení vysokého napětí v trase Teplice nad Metují – Adršpach a automatizace ovládání vybraných transformačních stanic v Krkonoších.

Nemálo prostředků je investováno rovněž do modernizace a posilování sítí nízkého napětí, mezi významné akce patří rekonstrukce části sítě v Hostinném, v Deštném v Orlických horách, v Habrech na Havlíčkobrodsku a v Turkovicích na Pardubicku.

K velkým investičním akcím patří změna napětí v Novém Bydžově, kde proběhne změna z napětí 10 kV na napětí 35 kV a v Třebechovicích pod Orebem, kde bude provedena změna napětí z 5 kV na napětí 35 kV, zároveň dojde k rozsáhlé rekonstrukci především rozvodů vysokého, ale i částečně nízkého napětí v obou městech, vedení bude posilováno i v mnoha dalších menších lokalitách v rámci východočeského regionu.

Nesmíme zapomenout na akce spojené s připojováním zákazníků. Předpokládávaný objem investic do této oblasti je v letošním roce je 430 mil. Kč a týká se přibližně 1 900 staveb.

Bude zvýšena přenosovost vedení vysokého napětí pro významného investora v Trutnově, rekonstruováno vedení vysokého napětí pro napájení připravované průmyslové zóny v Chrudimi, napojeny budou velké lokality pro výstavbu rodinných a bytových domů v Pardubicích Trnové, Svítkově, Lázních Bohdaneč , Opočně a v mnoha dalších městech a obcích.

Investice putují i do oblasti ekologie, a to především na snížení ekologických zátěží a ochranu ptactva před popálením.

Zvýšené investice pomohou uspokojit narůstající požadavky zákazníků Skupiny ČEZ také ve východních Čechách.

Cílenými investicemi do distribučního zařízení je umožňován další rozvoj české ekonomiky a vytvářen prostor investorům a tím i novým pracovním místům v regionu.

11.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie.

Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie

Nové Město nad Metují - Lázně Bělohrad
8

Krajský přebor: Náchod uniká, přehrál i Vysokou

Jak vyzrát na zimní nemoci? Poradí přednáška

Dobruška - Přestože v minulých dnech vrcholilo babí léto a modrá obloha ani sluníčko nevěstily žádné zdravotní „katastrofy“, je dobré se řídit heslem, že štěstí přeje připraveným.

Zeman se stal zdelovským hrdinou

Zdelov - Magnetem desátého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže byl souboj nedávných účastníků I. B třídy, ve kterém Zdelov hostil Černíkovice.

Cestáři potěšili malšovické občany. Silnici otevřou o měsíc dřív

Hradec Králové - „Konečně tu bude zase klid,“ oddechla si Věra Broučková z malšovické ulice Gollova, když se dozvěděla, že oprava nedaleké ulice Úprkova skončí o měsíc dříve, než stanovoval původní harmonogram. Ten počítal s tím, že bude silnice uzavřena od začátku srpna do 27. listopadu.

Vítězná branka Týniště nakonec neplatila

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobruška přivezla všechny body ze hřiště poslední Bílé Třemešné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení