„Také v letošním ročníku soutěže je základem hodnocení hlasování zaměstnavatelů. Královéhradecký kraj s počtem třiceti firem patřil v rámci České republiky spíše k průměru. Jsou mnohem aktivnější kraje. Drobnou změnou letošního sčítání bylo započítání bodů nejen z letošního roku (100 %), ale také z let 2018 (60 %) a 2017 (30 %) z důvodu garance určité stability a kontinuity. Aby nebyla poškozena škola, na kterou v daném roce třeba zapomene významný zaměstnavatel, ale její kvalita se meziročně určitě výrazně nezhoršila," vysvětluje Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů.

Školám bude ocenění předáno na výročním setkání zaměstnavatelů a škol v Královéhradeckém kraji. Celostátně zaměstnavatelé hodnotí také fakulty vysokých škol a v součtu jejich bodů i univerzity celkově. Univerzita Hradec Králové se umístila na 19. pozici.

10 nejlépe hodnocených středních škol Královéhradeckého kraje pro rok 2019 podle hlasování firem v soutěži Škola doporučená zaměstnavateli:

Škola doporučená zaměstnavateli - logo soutěže.Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Vocelova, Hradec Králové
SŠ technická a řemeslná, Nový Bydžov
VOŠ a Střední průmyslová škola, Rychnov nad Kněžnou

Další školy zařazené zaměstnavateli do první desítky:
Dobruška, SPŠ elektrotechniky a informačních technologií
Hradec Králové, VOŠ zdravotnická a Střední zdravotnická škola
Dobruška, Střední škola - Podorlické vzdělávací centrum
Hradec Králové, První soukromé jazykové gymnázium, spol. s r.o.
Hradec Králové, SPŠ, SOŠ a SOU Hradební
Nové Město nad Metují, Střední průmyslová škola, OŠ a ZŠ
Rychnov nad Kněžnou, Gymnázium Františka Martina Pelcla