VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Projekt Labe - Loučná finišuje

Pardubice – Nejrozsáhlejší projekt v oblasti životního prostředí v Pardubickém kraji, který běží již druhým rokem a jehož investorem jsou Vodovody a kanalizace Pardubice, a.s., se blíží ke konci.

18.11.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vít Šimánek

Podstatná většina ze všech jednadvaceti staveb projektu Labe-Loučná v aglomeraci Pardubice a okolních obcích a městech je stavebně dokončena.

Náklady se šplhají ke třiceti milionům eur, více než třetinu pokryjí dotace z Fondu soudržnosti Evropské unie.

Finalizace povrchů komunikací a kolaudace staveb bude hotova do konce letošního roku.

Projekt je téměř z poloviny spolufinancován Evropskou unií.

Příprava projektu byla započata v roce 2004, stavební práce pak na podzim roku 2007. Ačkoli finální vypořádání administrativních záležitostí projektu bude pokračovat ještě v první polovině roku 2010, z hlediska stavebních prací se obyvatelé Pardubic mohou těšit, že na Vánoce bude vše dokončeno.
Na některých stavbách, například v Holicích – Podlesí a v ulici Gorkého na sídlišti Dukla v Pardubicích, zbývá dokončit před nadcházejícími zimními měsíci povrchy silničních komunikací, které byly při výstavbě kanalizace narušeny.

Sdružení financí: více oprav

V řadě případů byly sdruženy finanční prostředky projektu Labe-Loučná a příslušného vlastníka komunikace, tedy města, obce nebo městského obvodu tak, aby bylo možné vozovky opravit v plném rozsahu a nikoliv pouze nad stavební rýhou.

Dokončovány jsou poslední stavební práce na shybce pod řekou Chrudimkou v centru Pardubic, která byla z důvodů změněných výchozích podmínek realizována odlišným technologickým postupem oproti původní projektové dokumentaci.

Některé stavby byly zkolaudovány již před koncem října. Jedná se o kanalizační řady ve Svítkově, Popkovicích, Starých Čívicích, Lázních Bohdaneč, Živanicích, v Holicích – Podhrázi a na sídlišti Dukla v Pardubicích. Na dalších pak probíhá místní šetření ke kolaudačnímu řízení. Těsně před ukončením zkušebního provozu a následnou kolaudací jsou i obě modernizované čistírny odpadních vod v Opatovicích nad Labem a Holicích.

Konec velké vody

Cílem projektu Labe-Loučná byla částečná rekonstrukce stávající a především dobudování nové kanalizace. Velmi důležitou součástí projektu jsou i potřebná protipovodňová opatření. V případě přívalových srážek pomůže nová kanalizace s odtokem přívalových vod v Pardubicích.

Součástí projektu je i zvýšení kapacity a modernizace dvou čistíren odpadních vod v Holicích a Opatovicích nad Labem.

Po dokončení projektu v roce 2009 budou s ročním předstihem naplněny požadavky Evropské unie na čištění městských odpadních vod, která jako cílový pro splnění svých požadavků stanovuje rok 2010.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Fondu soudržnosti. Celkové náklady projektu dosáhnou výše zhruba 30 milionů EUR. Dotace z Fondu soudržnosti Evropské unie činí 12,5 milionů EUR.

(jf)

18.11.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí.

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí

Ilustrační foto

Rychnov a Kostelec hrají doma

Kam za zábavou: Funk You! a DJ All-in

Rychnovsko /POZVÁNKY/ - Na koupališti v Kostelci nad Orlicí proběhne již legendární tancovačka, kde si užijete funky a breakbeat hudbu. Akce se koná v sobotu 21. října od 21 do 2 hodin.

Baroni přivítají Nový Bydžov

Rychnovsko - Kam za sportem v okrese:

Volební místnosti jsou i pod policejním drobnohledem

Královéhradecko - Volební „bitva“ právě vrcholí. Z preventivních důvodů se na hladký průběh letošních voleb do Poslanecké sněmovny zaměřila i policie v Královéhradeckém kraji.

Těsné domácí prohry doberských „fialek“

Dobré - Ligové soutěže stolních tenistek pokračovaly dalšími zápasy. Prvoligovým i druholigovým doberským „fialkám“ se v domácím prostředí nedařilo, když své zápasy těsně prohrály. Uspělo jen divizní „déčko“, které remizovalo s Pardubicemi a zdolalo Chrudim.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení