"Dnes přišlo kolem 300 lidí. V sobotu, první den provozu, jich bylo jen přes stovku. Se začátkem sezony jsme spokojeni," řekl správce trutnovského koupaliště Rostislav Toman. Oba trutnovské bazény jsou vyhřívané horkovodem a voda v nich má teplotu 26 stupňů Celsia.

V Třebechovicích, kde se spoléhají na solární ohřev, koupaliště otevřeli již ve čtvrtek. "Je tu mumraj. Dnes by mohlo přijít až 600 lidí, což je asi polovina maximální kapacity koupaliště. V sobotu jich kvůli bouřce bylo asi 250," řekla pracovnice třebechovického areálu. V Lodíně přišlo v první den provozu vykoupat asi 300 lidí.

Další stovky lidí si v uplynulých tropických dnech dopřály osvěžení například u písníků mezi Hradcem Králové a Pardubicemi a u jiných přírodních či umělých nádrží.

Většina koupališť v hradeckém kraji se chystá otevřít od června. První červnový den by měly své brány otevřít například koupaliště v Jaroměři, Novém Bydžově, Týništi nad Orlicí a v Pecce. Vstupné na koupaliště se bude letos pohybovat pro dospělého od 25 do 50 korun za den.