„Dlouho jsem z médií zaznamenával informace o tom, že hmyz je potravina budoucnosti, ale ani po mnoha letech se nic nedělo a hmyzí potraviny nikde. Nakonec jsme se s mojí ženou rozhodli, že nebudeme čekat, a pokud se s tím něco má udělat, musíme to změnit my,“ uvedl Libor Sloupenský z firmy WormUP.

Druhé místo v kategorii firem patří další firmě z Rychnovska - společnosti MATRIX z Třebešova, zabývající se dřevovýrobou. Třetí místo obsadila společnost IDC – FOOD z Holohlav na Hradecku, která vyrábí koření a kořenící směsi.

Porota v případě výrobce dortů a dezertů Dominika Mervarta ze Zaloňova na Náchodsku ocenila zapálení a splnění si dětského snu ve velmi krátkém čase. Podle poroty vybudoval kvalitní značku, která se v regionu skvěle prezentuje.

Druhé místo mezi živnostníky získal výrobce kurníků z Dětenic na Jičínsku Lukáš Stýskal a bronzová příčka náleží Ladislavu Hemrlíkovi z Rokytnice v Orlických horách na Rychnovsku, který vyrábí produkty podle originální návrhů z usní a kůží.

Dominik Mervart pak zvítězil i v doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která oceňuje živnostníky, kteří překonali v podnikání problémy a nástrahy, nevzdali to a pracují dál.