K činnosti Hospodářské komory se v současné době na Rychnovsku hlásí téměř stovka firem.

 

Jeho úspěšnost při předkládání projektů je ojedinělá na území celé ČR. Není tedy nic zvláštního, že v rychnovském okrese se k činnosti komory hlásí již téměř stovka firem.

Pozorným pohledem na časový harmonogram její činnosti lze snadno zjistit, že řada realizovaných projektů byla již ukončena. Komora se podílela jako partner na realizaci některých projektů zaměřených na vzdělávání jako například 5P, Firemní administrativa nebo Odrazový můstek.

„Tyto projekty umožnily profesní růst přibližně stovce osob v oblasti počítačové a jazykové gramotnosti a zároveň se podařilo mnoha z nich ve spolupráci s rychnovským úřadem práce a organizací CC systém nalézt práci ve firmách na Rychnovsku,“ konstatoval vedoucí jednatelství komory Jiří Daniel.

I ve spolupráci s Centrem evropského projektování v Hradci Králové poskytli mnoha podnikatelům v sídle jednatelství ve Společenském centru v Rychnově projektoví manažeři informace o tom, jak se k jednotlivým dotačním titulům dostat.

„Není bez zajímavosti, že v České republice existuje houšť několika set příležitostí k podávání nejrůznějších projektů, ale vědět o všech z nich je prakticky nad lidské síly,“ komentuje stav na trhu s projekty Jiří Daniel.