„Chybí nám poslední stavební povolení na samostný objekt. Pokud ho získáme, chtěli bychom se stavbou začít v dubnu. Pokud se to podaří, otevřeme za rok v květnu či v září,“ uvedl Jiří Langer, který Amádeus Real zastupuje.

Proti obchodnímu centru za zhruba 300 milionů korun bojují obyvatelé okolních domů, kteří se vůči stavebnímu povolení odvolali ke krajskému úřadu. Lidé se obávají především zvýšení dopravní zátěže v lokalitě a také narušení statiky budov.

„Odborné posudky o vlivu stavby na statiku okolních domů z ČVUT Praha už dorazily. Nejprve se s nimi musí seznámit účastníci řízení, které obesíláme. Rozhodnutí by mělo padnout do konce března,“ uvedl Petr Vinklář z tiskového odboru krajského úřadu.

„Podle neoficiálních informací hovoří posudky nezávislých odborníků ve prospěch investora. Ale musíme počkat na oficiální rozhodnutí kraje,“ sdělil Jiří Langer.

Stejné argumenty odpůrců stavby už krajský úřad zamítl v územním řízení. „Je to nefér. Vyšli jsme jim ve všem vstříc a oni vytahují dokola to samé. Zmenšili jsme budovu o pětinu, i dispoziční řešení, včetně parkovišť. Skluz i úpravy projektu stály dost peněz. Počkáme na verdikt kraje a pak se rozhodneme, jestli podáme žaloby,“ řekl zástupce investora.

Amádeus by měl zákazníkům nabídnout tržnici, butiky, kavárnu a další služby. „Devadesát procent ploch už jsme pronajali,“ dodal Langer.

Vizualizaci projektu si prohlédněte ZDE!