„Naše hospůdka vyhrála v anketě již podruhé. Poprvé v roce 2012 v okresním kole, v roce 2017 v kole krajském. Z výhry máme obrovskou radost, ale zároveň je to zavazující,“ přiznává hospodská Jana Kvasničáková a dodává: „Jsem hrozně ráda, že si na nás tolik lidí vzpomnělo a dokonce kvůli nám vyplnili kupon a poslali ho. Skutečně si toho velmi vážím.“

Ocenění se ale není třeba divit, dřevěná hospůdka s krásnou zahrádkou přímo vybízí k posezení. Pivo s načechranou čepicí si hosté navíc vychutnají v klidu, děti prozatím mohou prozkoumávat dětské hřiště s trampolínou. „Snažíme se, aby se u nás hostům líbilo. Mimo tradiční nabídku pro ně 1. června připravujeme dětský den a 22. června posezení s cimbálovkou. A to není všechno, bude toho víc,“ vyjmenovává Jana Kvasničáková.

Specialitou hospůdky je také pivní žirafa nebo tuplák pro nejžíznivější.

Na čepu se točí Svijany a jsou s nimi spokojeni jak hosté, tak paní Kvasničáková: „Pivovaru Svijany bychom mimo jiné chtěli poděkovat za exkurzi pro naše věrné zákazníky.“

Kromě piva je zde široký výběr nealkoholických nápojů, vín a lihovin.

K tomu samozřejmě patří i něco na zub. Hladoví si zde mohou vybrat z bohaté nabídky například domácí utopence, chléb s domácím sádlem a škvarky, langoše, cibulové kroužky, topinku s nivou, smažené olomoucké tvarůžky a další.

A jaká jsou přání do budoucna? „Ráda bych udržela rodinnou atmosféru, která v naší hospůdce panuje,“ zakončuje Jana Kvasničáková.

Otevřeno je každý den kromě pondělí od čtyř odpoledne do deseti hodin večer od dubna do října.

Zároveň gratulujeme výhercům předplatného Hradeckého deníku - pánům Podluckému Frankovi, Morávkovi, Petrovi, Tajzlerovi a Kysackému.