VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Další růst maloformátového ofsetu

Würzburg, Dobruška - Koncem dubna se dohodly KBA-Grafitec, s. r. o., v Dobrušce, dceřiná společnost firmy Koenig and Bauer AG (KBA) ve Würzburgu, a firma Adast, a. s., se sídlem v Adamově u Brna, na dlouhodobém strategickém partnerství. Uzavřené smlouvy jsou, s výhradou schválení, k dispozici příslušným úřadům.

2.5.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Profimedia

Smlouvy uzavřené dne 23. dubna v Dobrušce mezi vedením obou podniků počítají s tím, že se Adast bude nově orientovat jako dodavatel dílů a konstrukčních celků pro skupinu KBA a ukončí vývoj, výrobu, prodej a uplatnění na trhu vlastních tiskařských strojů. Naopak KBA-Grafitec soustředí u Adastu významný podíl subdodávek. Také jiné podniky skupiny KBA budou v rámci možností nakupovat u Adastu.

Současně získal KBA-Grafitec odkoupením všechna dosavadní práva Adastu na výrobky, patenty a značky. Adast však dále ponese, stejně jako dříve, záruky za dříve dodané tiskařské stroje. Po skončení smluvně sjednané záruční doby převezme KBA-Grafitec servis a exkluzivně obstarávání náhradních dílů pro všechny existující zákazníky Adastu. K obchodním podmínkám smluv byla sjednána mlčenlivost.

Strategickým partnerstvím získá KBA-Grafitec výrobní kapacity navíc pro pokračování dynamického kurzu růstu posledních tří let. Jens Junker, předseda představenstva KBA-Grafitec poznamenal: „Po velmi úspěšné premiéře našich nových strojů B2 Rapida 75 , vyvinutých společně s kolegy z KBA u pre-Drupa Open House na začátku dubna v podniku KBA Radebeul a vzhledem k bezprostředně před námi stojícího oborového veletrhu Drupa očekáváme v tomto roce opět zřetelný nárůst objednávek našich maloformátových ofsetových strojů. Nevídaným nárůstem obratu během posledních tří let jsme u KBA-Grafitec a u našich dodavatelů narazili na hranici kapacit. Kooperací s Adastem získáme vedle potřebného nárůstu kapacity i kvalifikovaný odborný personál pro plánované další rozšiřování naší pozice na trhu v příštích letech.“

Pro Adast, a. s., která je již nějakou dobu ve vlastnictví Pražské investiční společnosti, znamená dohoda důležitý krok k novému začátku. Předseda představenstva Radovan Macek k tomu dodal: “Po reorganizaci Adastu, která byla před nedávnem nastolena, a s ní spojeném snížení počtu pracovníků na 220, vidíme v partnerství s KBA jakožto celosvětově předním výrobcem tiskařských strojů dobrý základ, abychom se profilovali jako specialista na výrobu dílů a konstrukčních celků tiskařských strojů KBA a udrželi si kvalifikovaná pracovní místa na Moravě. Kromě toho má Adast ve výrobě tiskařských strojů dlouhou tradici a zkušené odborné pracovníky.“

Místo události:
2.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Evropské centrum na testování leteckých motorů má pravděpodobně na hradeckém letišti vzniknout na sklonku letošního roku. Přestože se jedná o unikátní projekt mimo jiné pod patronátem ČVUT,  u zástupců místních samospráv jeho vybudování vyvolává otazníky,

Centru vývoje a testování leteckých motorů už nestojí nic v cestě

Ilustrační fotografie.

Nepoctiví stánkaři jsou i podél cyklostezek

Nová lanovka v Černém Dole už má sedačky, vyhlíží zimní sezonu

Královéhradecko, Černý Důl - Na sjezdovce v Černém Dole se rozjela nová čtyřsedačková lanovka. Je největší letošní investicí SkiResortu Černá hora - Pec, do něhož areál patří. Zatím jen ve zkušebním provozu, bez cestujících.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Rychnovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti rychnovské porodnice vám přinášíme fotky nejmladších Rychnováků. Každý týden náš fotograf fotí nově narozená miminka.

Šachisté vstoupili do nové sezony

Rychnovsko - Úvodním kolem odstartovala Krajská soutěž – skupina východ šachových družstev.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Hradec Králové /KOMENTÁŘ/ - Demokracie má díky volbám své vzrušující momenty, jakkoli by je v politice hledal možná jen masochista. V Královéhradeckém kraji voliči o víkendu dopsali příběh, který se začal vyprávět přesně před rokem po skončení krajských voleb.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení