Využitá díra 
na trhu

„Jsme hlavním dodavatelem linky na řezání minerální vlny (vlna se používá k zateplování, pozn. redakce) a přípravu finálního produktu. Objem zakázky je osmdesát miliónů korun, což je prakticky na úrovni našich letošních celoročních tržeb," říká ředitel a majoritní vlastník firmy Petr Tlustý.

Transys letos v listopadu slaví dvacáté výročí svého založení. Začínal v pěti lidech jako inženýrská firma založená lidmi z bývalé Transporty Chrudim.

„Tehdy vznikalo hodně malých firem, které potřebovaly rychle kvalitní a levnou technologii ke svému rozjezdu. Transporta navázaná hlavně na důlní průmysl nebyla schopna na tyto požadavky reagovat. Byla to díra na trhu, kterou jsme využili," doplňuje Tlustý. Transys dnes zaměstnává přes 30 lidí a  stále hledá odborníky pro vysoce specializovanou strojařskou činnost, strojní projektanty a konstruktéry.

V současné době firma dokončuje zakázku pro Chemoprojekt Nitorgen, který staví továrnu pro ruskou společnost OAO NAK Azok v Novomoskevsku. „Jedná se o továrnu na granulovaná hnojiva, my jsme řešili technologii dopravy. Byla to jedna z nejnáročnějších zakázek. Kontrakt byl podepsán v květnu a expedice zařízení musí proběhnout v polovině prosince. Celou technologii jsme již vyprojektovali a je ve výrobě," vysvětluje Tlustý.