MIROSLAV VÁVRA,

ředitel nemocnice Rychnov nad Kněžnou

Informace, které jsou ve sdělovacích prostředcích, naznačují, že použití posypové soli probíhalo již delší dobu, takže je celkem reálné, že se dostala do celé řady potravin. Řekl bych k tomu to, že je pozoruhodné, že jsme okamžitě zastavili dovoz polských vajec, která zřejmě zdravotně závadná nejsou, akorát tam mají slepice menší obýváky. Předpokládal jsem, že pokud k tomuto dojde, tak firmy, které sůl nakupovaly a používaly, byl měly být známy. A ne že polská strana tuto informaci tají. Podle mě je pádný důvod pro to, aby se preventivně dovoz potravin zastavil. Je to jediný reálný tlak na dovozce a polskou stranu, aby se v tom udělal pořádek.

 

PAVEL ŠTĚPÁN,

vedoucí společenského centra v Dobrušce

Ne, nezakázal. Určitě bych ale nařídil důkladnější a častější kontroly dovážených potravin, a to nejen z Polska. Už z dřívějška, pokud si pamatuji, byly Státní veterinární správou a Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí odhaleny závadné potraviny i z Německa, Slovenska apod. Prodejci nás bombardují nálepkami „Česká kvalita“, „Český výrobek“ atd. Někdy mám pocit, že se jedná o výrobek v „České kvalitě“ ovšem z jiného státu. No, nakonec je to pouze samolepka. Zákaz by se měl určitě dotýkat toho druhu zboží, kde byly prokazatelně porušeny hygienické či kvalitativní normy dané našim zákonem.

 

ZDENĚK NOVÁČEK,

majitel zámku v Potštejně

Dovoz polských výrobků bych nezakazoval. Nelze přeci takto plošně říci, že všechny jsou špatné. Já osobně, jak je znám, tak některé produkty od malovýrobců jsou naopak velmi dobré. To, že se nyní objevil problém s používáním technické soli, je špatné nicméně na druhou stranu nás to vede k větší kontrole všech dovážených potravin, nejen těch polských. Navíc v poslední době se zpráv o nekvalitních potravinách objevuje více. Připadá mi, že se stáváme odkladištěm západní Evropy. Měli bychom spíš více podpořit české výrobce, aby se mohli prosadit a dostat do popředí.

(sir, cis)