GT 3 Pro jsou nejvýkonnější chytré hodinky společnosti Huawei, čemuž odpovídá jak luxusní zpracování, tak cena. Ta se podle dané konfigurace a provedení bude pohybovat mezi 9490 až 13 990 korun. Potěší i to, že k jejich nákupu dostanete dárek buď v podobě smartwatch Huawei GT 2 v hodnotě přibližně 3000 korun nebo bezdrátových sluchátek FreeBuds Lipstick za 4999 korun.

Luxusní, ale křehké

Po sluchátkách FreeBuds Lipstick a kompaktním smartphonu P50 Pocket teď přišel s dalším hitem právě v podobě chytrých hodinek GT 3 Pro. Zatímco u předchozího modelu GT Runner šel design i zpracování trochu stranou, u GT 3 Pro je vzhled hlavním tahounem. Titanová verze, která je také rozměrově o něco větší a skoro o 5 gramů těžší než verze keramická, má tři varianty řemínku, a to buď ze šedé kůže, černého fluoroelastomeru nebo titanového kovu.

Kvůli velkým rozměrům může na menších a ženských rukou působit příliš masivně. Ženy tak asi spíše sáhnou po keramické verzi, která se prodává rovněž s koženým či kovovým řemínkem. Obě varianty chrání safírové sklíčko. To sice zabrání poškrábaní, je však poměrně křehké, což se obecně týká i obou materiálů u GT 3 Pro. Pád na zem tak tyto hodinky nejspíš nepřežijí.

Vhodné do společnosti i na sport

Ve společnosti s nimi zazáříte, při sportu ale kvůli jejich křehkosti musíte být velmi obezřetní. Huawei Watch GT 3 Pro v sobě mají vestavěný pulzní oxymetr SpO2, snímaný osmi fotoelektrickými snímači na zadní straně hodinek. Je stejný jako u předchozího modelu Huawei GT Runner, Podle redakčního testování těchto hodinek se jedná o jeden z nejpřesnějších na trhu. Snímač TruSeen 5.0+ také kontroluje tepovou frekvenci či kvalitu spánku.

Mobilní telefon. Ilustrační snímek
Nové vlny kyberzločinu cílí na mobily. Antiviry chrání jen 58 procent uživatelů

Hodinky dále nabízejí přes 100 sportovních režimů jako například golf, kdy budou sledovat i rychlost, tempo či trajektorii švihu hole. Dále nabízejí režimy pro lezení či klasický běh. Obzvlášť si je oblíbí plavci a hlavně pak potápěči. Hodinky totiž zobrazují údaje o potápění v reálném čase jako jeho rychlost či hloubku a délku ponoru. Díky ochranné certifikaci IP68 se s nimi lze potápět až do hloubky 30 metrů a zajišťuje tak ochranu jak před prachem a nečistotami, tak také slanou vodou.

AMOLED displej, dlouhá výdrž baterie a mnoho dalších funkcí

Celé zařízení sice běží na operačním systému HarmonyOS 2.0, ale lze ho propojit také s Androidem a iOS. Obě verze mají AMOLED displej zobrazující až 1 miliardu barev a rozlišení 466x466, s tím, že větší titanová verze má displej 1,43palcový a menší keramická 1,32 palců. Velkou výhodou GT 3 Pro je pak kapacita baterie. Podle Huaweie by při klidnějším režimu měly na jedno nabití fungovat až 14 dnu, každopádně reálně při větším vytížení to bude 8 dní.

NVIDIA je momentálně sedmá nejmajetnější společnost na světě.
NVIDII se letos vůbec nedaří. Klacky pod nohy jí hází americká administrativa

I tak se ovšem jedná vzhledem ke konkurenci o nadprůměrnou hodnotu. Zároveň lze s GT 3 Pro telefonovat, v omezené míře odepisovat na zprávy, přepínat hudbu a nabízejí mnoho dalších, dnes již u chytrých hodinek běžných, funkcí. Vychytávkou je pak také zabudovaný reproduktor, který hned vedle vibrací zvýrazní příchozí upozornění a a umožní poslouchat hudbu na hlasitý mód.

Levnější, zato dostačující Huawei Watch Fit

Pokud i tak hledáte spíše levnější variantu dělanou čistě jenom na sport, Huawei představil také cenově dostupné chytré hodinky Watch Fit. Ty sice neoplývají tolika funkcemi jako GT 3 Pro, ale za to jsou menších rozměrů a lehčí. Za 2999 korun nabídnou jednoduchý zaoblený design s 1,64palcovým AMOLED displejem s rozlišením 456x280. Zajímavou funkcí je pak takzvaný „soukromý trenér,“ který v animaci představí 12 rychlých tréninků a 44 standardních pohybových ukázek cviků.

Do budoucna pro vás připravujeme na Huawei Watch GT 3 Pro uživatelskou recenzi, kde přiblížíme chytré hodinky také z jiných úhlů, než čistě parametrických. Takže se máte na co těšit.