Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zvolte sportovní hvězdu Rychnovského deníku

Rychnovsko - V populární anketě mohou hlasovat také čtenáři Deníku.

16.1.2017 AKTUALIZOVÁNO 23.1.2017
SDÍLEJ:

Nejúspěšnější sportovec RychnovskaFoto: Vojtěch Podstavek

Další ročník ankety „Nejúspěšnější sportovec Rychnovska" se rychle blíží ke svému vyvrcholení. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční v pátek 3. února od 18 hodin ve velkém sále Pelclova divadla v Rychnově nad Kněžnou.

Mezi oceněnými bude rovněž sportovní hvězda Rychnovského deníku, kterou si zvolí čtenáři z navržených sportovců. Neváhejte a zapojte se do hlasování. Stačí jen vystřihnout originální kupon (v tištěném vydání vychází dnes, tj. 23. ledna) , vyplnit údaje a poslat na adresu redakce Rychnovského deníku (Komenského 43, Rychnov n. K. 516 01). Obálku nezapomeňte označit heslem Sportovec roku.

Dospělí

Pavlína Hlubíková – plavání (Sports Team Rychnov n. K.): v rámci akce „Plaveme přes La Manche" uplavala 462 000 metrů! Amatérská plavkyně překonala v rychnovském bazénu vzdálenost průlivu La Manche více než třináctkrát, když během roku „dala" rychnovskou pětadvacítku celkem 18 480krát.

Šárka Křížková – badminton (TJ Sokol Dobruška): členka extraligového družstva dospělých TJ Sokol Dobruška, 3. místo ve smíšené čtyřhře na Mistrovství ČR jednotlivců v Karviné (spoluhráč Petr Hošek – Sokol Radotín Meteor Praha), 2. místo ve čtyřhře na Velké ceně města Plzně, 3. místo ve čtyřhře a smíšené čtyřhře na Memoriálu Petra Sima v Liberci, 3. místo ve čtyřhře na Memoriálu K. Holobradého v Praze.

David Krejčí – skiboby (TJ Sokol Deštné v Orlických horách): 1. místo ve slalomu a v Super-G na mistrovství světa 2016 v Deštném v O. h.

Martin Křoustek – trial (4RC trial team): 2. místo v Mezinárodním mistrovství České republiky, 12. místo v mistrovství Evropy, člen českého družstva, které obsadilo třetí místo v kategorii International Trophy (Trofej národů) ve francouzské Isole.

Stanislava Preclíková – skiboby (Skibob klub Dobruška): 1. místo ve slalomu, 2. místo v Super-G a v kombinaci, 4. místo v obřím slalomu na mistrovství světa 2016 v Deštném v Orlických horách. Celková vítězka Světového poháru v jízdě na skibobech (z osmi závodů SP tři vyhrála a pětkrát skončila druhá).

Dorost - junioři

Dominik Harnach – skiboby (Skibob klub Dobruška): člen juniorského reprezentačního družstva ČR. Na MS v Deštném v O. h. obsadil 2. místo v Super-G a 3. místo v kombinaci, v obřím slalomu a slalomu dojel na 4. místě.

Josef Havelka – šachy (Region Panda): mistr ČR juniorů do 20 let v bleskové hře, sedmý hráč Evropy do 18 let (ME 2016 v Praze), člen A-týmu Region Panda Rychnov nad Kněžnou.

Zuzana Holíková – běh na lyžích (Wikov Ski Skuhrov nad Bělou): 1. místo na MČR – individuální závod, 2. místo Junior CUP – sprint, 1. místo na ČP – individuální závod, celková vítězka Českého poháru. Zařazena do reprezentačního družstva olympijských nadějí.

Tomáš Klinský – sjezdové lyžování (TJ Sokol Deštné v O. h.): člen reprezentačního družstva juniorů, 1. místo ve slalomu na MČR Bílá v Beskydách, 3. místo v celkovém hodnocení Českého poháru Alianz.

Anita Melišová – moderní gymnastika (SK MG Dobruška): v kategorii Ženy na přeboru Východočeské oblasti skončila na 1. místě a stala se tak přebornicí oblasti. Na MČR v Českých Budějovicích obsadila 16. místo. V roce 2016 vybojovala titul vítězka Východočeské ligy 2016, když vyhrála závody v Hradci Králové, v Chrudimi, v Dobrušce a Vysokém nad Jizerou.

Petr Plašil – atletika (SK Týniště nad Orlicí): kvalitními výkony se v roce 2016 probojoval na MČR dorostu v Praze, kde ve vrhu koulí skončil na 11. místě, v Třinci v hodu diskem byl čtvrtý a ve vrhu koulí skončil na 5. místě. V celkových tabulkách dorostenců obsadil celkově v hodu diskem 4. místo, ve vrhu koulí 8. místo a v hodu kladivem 9. místo. V uvedených disciplinách je nejlepší v kraji a je členem Střediska centra mládeže atletiky Královéhradeckého kraje.

Tomáš Polívka – tenis (TK Kvasiny): v celorepublikovém žebříčku v kategorii dorostenců se umístil na 153. místě z 1165 bodovaných hráčů, ve Východočeské oblasti je na 17. místě. Vyhrál turnaje v Jaroměři, Chocni, Vamberku a Ústí n. O.

Tomáš Strnad – badminton (TJ Sokol Dobruška): medailová umístění ve dvouhře, čtyřhře a mixu na turnajích v Hradci Králové, Rychnově n. K., Holicích, na oblastním přeboru v Pardubicích obsadil 3. – 4. místo ve čtyřhře, na mezinárodním turnaji kat. 17-19 v Dánsku obsadil 3. místo ve čtyřhře.

Iveta Strnadová – badminton (TJ Sokol Dobruška): Plzeň – mezinárodní turnaj sokolský 1. místo dvouhra, 1. místo čtyřhra, Dánsko – mezinárodní turnaj – 1. místo dvouhra a čtyřhra, Holice – oblastní přebor – 1. místo ve čtyřhře a postup na MČR „17", Most – mistrovství ČR – 9. místo čtyřhra, 9. místo mix (Kategorie 19), medailová umístění na turnajích v Rychnově n. K., Hradci Králové a Pardubicích.

Žáci

Marek Beneš – lyžování, cyklistika, atletika, duatlon (TJ Sokol Černíkovice): Krajské závody v běhu na lyžích: 1. místo Závody posledního sněhu, 2. místo Orlický maraton, 3. místo Vrchlabí a Nové Město na Moravě. Horská kola: 1. místo Panel cup Rychnov n. K. a Tour de Kids Pardubice. Přespolní běh: 1. místa: Memoriál Vladimíra Martince Solnice, Běh údolím Bělé Skuhrov n. B. Duatlon: 1. místo na MČR 2016 v Vamberku.

Zdena Blašková – stolní tenis (SK Dobré): Mistrovství světa kadetek v Číně – 3. místo čtyřhra, smíšená čtyřhra a družstva L (Evropa), 10. místo ve dvouhře. Mistrovství Evropy kadetek a kadetů v Záhřebu – 3. místo ve dvouhře a čtyřhře, MČR 2016 jednotlivců do 21 let – 1. místo ve dvouhře, MČR 2016 jednotlivců dorostu – 1. místo ve dvouhře a smíšené čtyřhře, MČR 2016 jednotlivců staršího žactva – 1. místo ve dvouhře. čtyřhře a smíšení čtyřhře. Na podzim 2016 byla nominována do reprezentace ČR žen.

Jana Dohnálková – běh na lyžích (Wikov Ski Skuhrov nad Bělou): 2. místo v ZODM – v Ústeckém kraji – štafeta, 11. místo na MČR – individuální závod, 12. místo na ČP – individuální závod.

Ondřej Fries – nohejbal (TJ Peklo nad Zdobicí): 1. místo na MČR trojic ml. žáků v Lupenici, 2. místo na MČR dvojic ml. žáků v Lupenici a na MČR singlu ml. žáků v Semilech, Vyhlášen nejlepším hráčem MČR dvojic a trojic v Lupenici. Nejúspěšnější hráč mladšího žactva poháru ČNS.
Kateřina Hlávková – atletika (SK Dobruška): Krajský přebor (starší žákyně) – 1. místo (60 m, 60 m překážek, 100 m překážek, skok daleký, skok o tyči). Mistrovství ČR – 3. místo v halovém pětiboji. Evropské atletické hry mládeže (starší žákyně) – 4. místo skok daleký a 100 m překážek.

Diana Lochmanová – jezdectví (JK Isabel, z.s. Lilovka): Jezdectví-všestrannost (drezura,parkur,Gross) Pardubice – 2. místo, Pardubice MČR junioři – 4. místo, Kolesa Oblastní mistrovství VČO družstva – 2. místo, Strzegom (Polsko) – 1. místo, Pardubice Oblastní mistrovství VČO junioři – 2. místo.

Petra Maixnerová – badminton (Rychnov nad Kněžnou): 2. místo ve čtyřhře na MČR kategorie U13, 3. místo ve dvouhře na MČR kategorie U13, 3. místo ve čtyřhře na celostátním GPA kategorie U13, 1. místo ve čtyřhře, 2. místo ve dvouhře a 3. místo ve smíšené čtyřhře na přeboru Vč. oblasti kategorie U13, 1. místo ve čtyřhře na mezinárodním turnaji v Polsku, 2. místo ve dvouhře na mezinárodním turnaji na Slovensku.

Pavel Maňásek – badminton (Rychnov nad Kněžnou): 1. místo: čtyřhra na celostátním GPA kategorie U13, přebor Vč. oblasti U13, dvouhra na mezinárodním turnaji na Slovensku a čtyřhra na mezinárodním turnaji v Polsku, 2. místo: čtyřhra na MČR v kategorii U13 a čtyřhra na celostátním GPA kategorie U13, 3. místo: čtyřhra na mezinárodním turnaji v Nizozemsku.

Justýna Muchová – badminton (Rychnov nad Kněžnou): 2. místo ve čtyřhře na MČR kategorie U13, 3. místo ve čtyřhře na celostátním GPA kategorie U13, 1. místo ve čtyřhře, dvouhře a smíšené čtyřhře na přeboru Vč. oblasti kategorie U13, 1. místo ve čtyřhře na mezinárodním turnaji v Chorvatsku.

Adam Petrů – plavání (Sports team Rychnov nad Kněžnou): Krajské přebory žactva Vysoké Mýto (Královéhradecký + Pardubický kraj dohromady) 2. místo 100 metrů prsa, 3, místo 100 metrů polohový závod a 50 metrů motýl a 50 metrů prsa (kvalifikace na Letní MČR). V celorepublikových tabulkách za rok 2016 drží šestý nejrychlejší čas na 100 metrů prsa a čtrnáctý na 200 metrů polohový závod.

Pavlína Prudičová – atletika (SK Dobruška): Krajský přebor (starší žákyně) – 1. místo hod oštěpem. Evropské atletické hry mládeže (starší žákyně) – 8. místo hod oštěpem.

Veronika Šklíbová – orientační běh (Sportovní oddíl orientačního běhu Spartak Rychnov nad Kněžnou): 3. místo – Mistrovství České republiky na krátké trati (kategorie D16), 10. místo – žebříček A Česká republika (z 41 účastnic v dané kategorii, série prestižních závodů na nejvyšší republikové úrovni).

Marek Vašátko – duatlon a běh na lyžích (RFOBL Team Rychnov n. K. a Wikov Ski Skuhrov n. B.): 3. místo na MČR v duatlonu, 9. místo na MČR v běhu na lyžích.

Andrea Tobišková – tenis (Tenisový klub Kvasiny): v celorepublikovém žebříčku se umístila na 66. místě a ve Východočeské oblasti (Královéhradecký a Pardubický kraj) na 6. místě, jako první v Královéhradeckém kraji. Vítězka turnajů TC DTJ Hradec Králové, LTC Hradec Králové a Ústí n. O.

Veronika Zemánková – plavání (Sports team Rychnov nad Kněžnou): Krajské přebory žactva Vysoké Mýto (Královéhradecký + Pardubický kraj dohromady) 1. místo na 50 m prsa (kvalifikace na Letní MČR). V oblasti východních Čech za rok 2016 drží nejrychlejší čas na 50 metrů prsa a druhý na 100 metrů prsa.

Veteráni nad 40 let

Ondřej Čáp – atletika (SK Dobruška): 3. místo na Mistrovství ČR v půlmaratónu v Havlíčkově Brodě v kategorii muži nad 40 let a 4. místo v týmu na ME v půlmaratónu v Portugalsku v kategorii muži nad 40 let.

Libor Filip – orientační běh (Sportovní oddíl orientačního běhu Spartak Rychnov nad Kněžnou): Mistr České republiky na krátké trati (kategorie H45C) a celkový vítěz Východočeského poháru za rok 2016 (série 17 závodů) kategorie H35C.

Josef Novotný – šachy (Region Panda Rychnov nad Kněžnou): dvojnásobný mistr ČR seniorů (jednou nad 50 let, jednou nad 60 let), člen A-týmu Region Panda ochotný kdykoli pomoci B a C týmu.

Jana Trunečková – skiboby (Skibob klub Dobruška): na MS v Deštném v O. h. se stala čtyřnásobnou mistryní světa (slalom, obří slalom, Super-G a kombinace) v kategorii seniorek.

Autor: Leoš Dragúň

16.1.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie.

Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie

Nové Město nad Metují - Lázně Bělohrad
8

Krajský přebor: Náchod uniká, přehrál i Vysokou

Jak vyzrát na zimní nemoci? Poradí přednáška

Dobruška - Přestože v minulých dnech vrcholilo babí léto a modrá obloha ani sluníčko nevěstily žádné zdravotní „katastrofy“, je dobré se řídit heslem, že štěstí přeje připraveným.

Zeman se stal zdelovským hrdinou

Zdelov - Magnetem desátého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže byl souboj nedávných účastníků I. B třídy, ve kterém Zdelov hostil Černíkovice.

Cestáři potěšili malšovické občany. Silnici otevřou o měsíc dřív

Hradec Králové - „Konečně tu bude zase klid,“ oddechla si Věra Broučková z malšovické ulice Gollova, když se dozvěděla, že oprava nedaleké ulice Úprkova skončí o měsíc dříve, než stanovoval původní harmonogram. Ten počítal s tím, že bude silnice uzavřena od začátku srpna do 27. listopadu.

Vítězná branka Týniště nakonec neplatila

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobruška přivezla všechny body ze hřiště poslední Bílé Třemešné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení