Z absolutního vítězství a zisku Zlatého poháru ve věkové kategorii 8 až 10 let se radovala Tereza Jiroudová. Do elitní desítky ve stejné kategorii se z dobrušského družstva ještě vešly pátá Barbora Volfová a Lenka Fléglová, která skončila na 10. místě.

Ve Zlatém poháru se soutěží ve čtyřech věkových kategoriích: 4 až 7 let, 8 - 10, 11– 13 a 14 a více let. Závodnice cvičí v základním kole trvajícím okolo půlhodiny podle lektora. Následuje semifinále nebo přímo finále, do něhož se probojuje dvacet nejlepších. V něm je opět čeká půlhodina cvičení podle lektora. Hodnotí se technika cvičení, provedení, výraz a u nejstarší věkové kategorie navíc ještě síla a flexibilita. Finalistky získávají body, které se jim sčítají. Ze čtyř kol se počítají tři nejlepší umístění.

Pro závodnice ID teamu Dobruška letošní sezona ještě neskončila. „V květnu nás čeká velmi důležité republikové finále v soutěži Master Class Aerobik pořádané Českým svazem aerobiku a semifinále v populární soutěži Miss aerobik v kategorii Minimiss,“ seznámila s nejbližším programem dobrušské sestavy Iveta Daňková, vedoucí ID teamu. „Sezonu uzavřeme soutěžemi fitness týmů a pohybových skladeb v Hradci Králové, v Pardubicích a v Kutné Hoře.

(six)