VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zimová: K životu prostě chléb a hry patří

Rychnov nad Kněžnou /ROZHOVOR/ - Místostarostka Rychnova nad Kněžnou je velice ráda, že se anketa o „Nejúspěšnějšího sportovce Rychnovska roku 2011“ pořádá. Jde o takovou obnovenou tradici.

29.1.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

Zbývá už jen několik dní a první ročník ankety o „Nejúspěšnějšího sportovce Rychnovska roku 2011“ bude znát své vítěze. Na organizaci této jedinečné akce se podílí i samo město. Jak ale dokáže podporovat sport a malé i velké celky, oddíly či organizace? Podle místostarostky Rychnova Michaely Zimové je to naprostou samozřejmostí. Sport totiž k městu neodmyslitelně patří jako kultura či školy.

Proč se město rozhodlo zapojit do pořádání ankety o Nejúspěšnějšího sportovce Rychnovska roku 2011?
Tak určitě znáte starodávné rčení „chléb a hry“ a vždy toto zaštiťovaly veřejné instituce, tudíž, když se na to podíváme z tohoto pohledu, pak je to absolutně normální stanovisko. Spíš by bylo nenormální, kdybychom řekli, že se nebudeme na takové události podílet. Myslím si, že se město Rychnov nad Kněžnou opravdu na jakýchkoliv smysluplných aktivitách pro širokou veřejnost rádo podílí, takže i v tomto okamžiku bylo rozhodnutí o spolupořádání jednoznačné.

Přeci jen stát se spolupořadatelem s sebou nese vždy starosti. Jak je to možné skloubit s běžnou činností města?
My jsme se sice do pořádání této akce zapojili, ale nikoliv nějakou aktivitou ve smyslu organizace, ale stali jsme se dárci prostoru. Velký sál Pelcova divadla tak bude pro tento večer pronajat zdarma. Je to velmi nádherný a důstojný prostor pro pořádání společenských akcí. Nicméně největší díl organizace leží na místní organizaci ČSTV a na pořádající agentuře ČOK-CZ.

Přestože v tomto velkolepém pojetí se bude jednat o historicky první ročník ankety, již kdysi dávno se něco podobného organizovalo, nepletu-li se?
Je to tak. Před lety se vyhlašovala podobná anketa, která přetrvala patnáct let. Tudíž je pravdou, že z tohoto pohledu se nejedná zas až tak o nic nového. Kdysi se výsledky vyhlašovaly ve spolupráci s městem na tehdy ještě městském plese. Já sama jsem byla u pořádání této ankety od prvopočátku. Jsem však velice ráda, že se znovu podařilo tuto tradici obnovit.

Pojďme teď ale skutečně ke spojení Rychnova jako města a sportu, což k sobě neodmyslitelně patří stejně jako kupříkladu město a školy či město a kultura. Jakým způsobem tedy Rychnov nad Kněžnou podporuje své spolky či sportovní sdružení?
Město Rychnov nad Kněžnou se finančně podílí na provozování všech sportovních oddílů působících na jeho území, pokud si tedy podaly žádost o finanční podporu. Je to již taková letitá tradice. Ale asi to k tomu patří, jelikož víme, že doba není jednoduchá a všechny náklady a starosti nechávat buď na rodičích nebo samotných klubech, není správné. Už jsem to vzpomínala v začátku rozhovoru, ale logicky k životu chléb a hry patří, tudíž město sport podporuje. Samozřejmě můžeme polemizovat, kdo jak se k fungování v daném klubu či oddílu staví, nicméně někomu jde shánět finanční prostředky lépe a někomu hůř. Navíc sport potřebujeme i pro malé děti, ať školáky nebo i předškoláky či mládež. Vždycky jsem říkala, že smekám před těmi, kteří vezmou svůj volný čas a věnují ho partě dětí, s nimiž jsou ochotni blbnout na hřišti nebo v tělocvičně.

Zmínila jste, že pokud by chtělo sportovní sdružení či oddíl získat nějakou podporu, musí si podat žádost. Jak by tedy zájemci měli postupovat?
Pokud už daný subjekt, oddíl, získá podporu od města, pak musí vždy také doložit vyúčtování, na co dané prostředky použil. Na to jsou přesně dané formuláře, které je možné si vyzvednout na městském úřadě nebo stáhnout na webových stránkách města. Tam se také žadatelé dozvědí, co všechno musejí předložit i termín dodání. Ten je stanoven na konec ledna, vždy pro vyúčtování dotace předchozího roku. Je to navíc také jedno z hledisek, k němuž se při hodnocení žádosti o dotaci přihlíží. Roli tedy hraje i to, jak disciplinovaný byl v minulých letech, a zda odevzdával potřebné dokumenty včas. Pokud se jedná o možnost podání žádosti na aktuální rok, pak tu je nutné odevzdat do 31. března. Následně se pak vytvoří klíč, podle něhož se částky přidělují.

Stalo se vám někdy, že žádostí přišlo tolik, že by nebylo možné všem vyhovět?
My se spíše snažíme přispět byť malou částkou tak téměř každému. Chceme, aby to byly především Rychnováci, abychom měli co nejvíc informací o daném subjektu a můžu říct, že už za tu dobu známe s kolegou Erbenem snad každého, kdo žádá. Tohle je náš postup, naše myšlenka. Samozřejmě jsou jiná města, kde se řídí jiným klíčem. Ale nevím, kdybychom to tady zavedli, jak by se to komu líbilo. Jde třeba o to, že se vyhlásí možnost přispět jen třem subjektům, které dostanou podstatně vyšší částky, ale ti ostatní mají smůlu. Takže můžeme polemizovat, kde je tedy spravedlnost, ale je to těžké. Kdyby byl přebytek v rozpočtu a hojnost, pak asi není problém všem se zavděčit a poskytnout jim sumy, které potřebují. Avšak pak je také otázka, zda by bylo s penězi nakládáno dle představ jaké bychom měli.

Kolik se tedy vůbec každoročně mezi žadatele ve sportovním grantu rozdělí?
V letošním roce bude částka stejná jako v loňském roce a jedná se zhruba o milion a půl. Částka se může ještě navýšit o příspěvek, který město získá od společnosti z provozování výherních a loterijních automatů, ale nyní není jasné zda a kolik to bude.

Galavečer ankety

Sportovní sdružení Rychnov nad Kněžnou, Rychnovský deník, reklamní a marketingová agentura ČOK CZ a město Rychnov nad Kněžnou vyhlašují premiérový ročník ankety nazvané „Nejúspěšnější sportovec Rychnovska roku 2011“. Poprvé v historii budou oceněni nejlepší zástupci našeho Rychnovského regionu na sportovním poli, kteří vloni dosáhli výrazných úspěchů na krajské, republikové i mezinárodní úrovni.

Slavnostní vyhlášení výsledků ve všech kategoriích i vaší Hvězdy Deníku se uskuteční v pátek 3. února od 18. hodin při galavečeru v Pelclově divadle. Připraven je bohatý kulturní program, v němž vystoupí Monika Agrebi či Bohuš Matuš. Připraveno je také jedno překvapení, a to autogramiáda vzácného hosta Romana Šebrleho, která začne v 17.30 hodin.

Vstupenky zdarma jsou již nyní k dostání v sídle Sportovního sdružení Rychnov nad Kněžnou každý den od 8 do 15 hodin.

Na organizaci galavečeru se podílí i řada okresních partnerů mezi něž patří Škoda Auto Kvasiny, Uniprint Rychnov n. K., Beas Lično, Stating Kostelec n. O., Město Kostelec nad Orlicí, Městys Častolovice, Město Solnice, Obec Libel, Lesy Dobré, Weldis Vamberk, Tercie Doudleby n. O., Zopos Přestavlky, Maso-uzeniny Josef Duzbaba a další.

Autor: Silvie Špryňarová

29.1.2012
SDÍLEJ:

SERVIS

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 18 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu mléčných výrobků Dělník/ice mlékárenské výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Kontakt e-mailem marie.hruskova@bohemilk.cz., - ZŠ/SOU, - fyzická zdatnost, spolehlivost, časová flexibilita, ochota učit se novým věcem, - odpovědnost za zdravotní bezpečnost výrobků, - práce ve výrobě dle technologických postupů, - dodržování bezpečnostních a hygienických předpisů, - kontrola pracoviště, převzetí a předání pracoviště, - zázemí stabilní společnosti, odpovídající finanční ohodnocení, - výkonnostní a motivační odměny, 3 dny sick days, příspěvek Cafeteria, - příspěvek na stravování, na životní pojištění a na penzijní připojištění.. Pracoviště: Bohemilk, a.s., Podzámčí, č.p. 385, 517 73 Opočno. Informace: Marie Hrušková, .

Marketing, média a tisk - Marketing, média a tisk Marketingový specialista 25 000 Kč

Specialisté v oblasti marketingu Marketingový/-á specialista/-tka. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním strukturovaného životopisu s průvodním dopisem na e-mail kariera@matrix-as.cz., Požadavky: , - SŠ, - aktivní přístup, flexibilita, ochota učit se novým věcem, Náplň práce:, - realizace efektivních online kampaní vč. souvisejících činností (příprava komunikace, realizace, vyhodnocení - průběžné i finální) - monitoring a analýza výsledků, pravidelný reporting, - prezentace společnosti na internetu -vzhled, aktualizace a optimalizace webových stránek, podpora návštěvnosti webových stránek jednotlivých společností MATRIX GROUP, práce v redakčním systému, návrhy a vlastní realizace kampaní na sociálních sítích, správa sociálních sítí (vyhledávání, vytváření, úprava a publikace zajímavého obsahu, reakce a odpovědi), samostatná analýza webů konkurenčních společností a aktivní hledání prostor pro zlepšení, analýza chování návštěv na webu, realizace marketingových aktivit na podporu prodeje, analýza webových stránek z pohledu prodejní výkonosti, vyhodnocení dat v prostředí Google Analytics, - emailový newsletter - návrh strategie emailových newsletterů, návrhy a vlastní realizace pravidelných emailových newsletterů, práce s databází, aktualizace, tvorba segmentů, - spolupráce při tvorbě propagačních materiálů, letáků, - spolupráce při marketingové podpoře obchodu, Zaměstnanecké výhody:, - zázemí silné, ryze české společnosti, motivující systém odměňování, služební notebook, telefon, - dotované stravování, příspěvky na životní pojištění a penzijní připojištění, levnější elektřina, - výhodné mobilní tarify pro zaměstnance a rodinné příslušníky, den placeného volna v den svých narozenin, slevy na zboží MATRIX group.. Pracoviště: Matrix a.s., 516 01 Rychnov nad Kněžnou. Informace: Martin Bárta, .

Doprava a logistika - Doprava a logistika Vedoucí skladu 20 000 Kč

Úředníci ve skladech LOGISTICKÝ PRACOVNÍK/-CE VE SPEDICI. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 48000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: LOGISTICKÝ PRACOVNÍK/-CE VE SPEDICI, - PP na dobu neurčitou, - Požadujeme: chuť pracovat, energičnost, loajálnost, komunikační dovednosti, 1 rok praxe v oboru výhodou, jazykové znalosti v podobě AJ, NJ výhodou. Začátečníka zaučíme., , Umíme nabídnout zajímavé-nadprůměrné podmínky i pro člověka s praxí včetně kariérního růstu., - Nabízíme: nadstandartní platové ohodnocení, práce ve velmi pěkném prostředí, možnost manažerského růstu. , - Benefity: příspěvek na stravování, 13. plat, 14. plat, firemní akce a večírky, věrnostní prémie, jazykové kurzy, dovolená navíc, permanentka na volnočasové aktivity., Každý rok navyšujeme základní mzdu. Prémie za docházku. Stravenky. Penzijní a životní spoření. Slevové karty. Finanční odměna za jubileum. Slevové karty., - V případě zájmu své životopisy zasílejte na e-mail: personalistika@logex.cz.. Pracoviště: Logex logistics s.r.o. - provozovna, Husovo náměstí, č.p. 83, 517 54 Vamberk. Informace: Václav Maťátko, +420 734 362 892.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Psycholog 21 400 Kč

Psychologové PSYCHOLOG/ŽKA do PPP Královéhradeckého kraje, pracoviště Rychnov nad Kněžnou. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21400 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Kontakt zasláním strukturovaného životopisu s motivačním dopisem na adresu pracoviště v Rychnově n.Kn. nebo na e-mail m.prazakova@ppprychnov.cz., - VŠ vzdělání dle zákona 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících, magisterské VŠ - jednooborová psychologie, - komplexní psychologická diagnostika a intervence u dětí se specifickými vzdělávacími potřebami, metodik pro kariérové poradenství, - kladný vztah k dětem, - dobrá znalost práce na PC, - pečlivost, tvořivost a smysl pro zodpovědnost, - iniciativa a samostatnost, - výborné komunikační schopnosti, - administrativní dovednosti v rámci zpracovávání písemných výstupů z vyšetření, - mzda od 21 400 Kč dle platových tabulek.. Pracoviště: Pedagogicko-psychologická poradna královéhradeckého kraje - rychnov nad kněžnou, Javornická, č.p. 1501, 516 01 Rychnov nad Kněžnou. Informace: Markéta Pražáková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Klokaní toulky jsou u konce. Zvíře o víkendu policie odchytila

Divadelní festival Poláčkovo léto.

Rychnov si užije Poláčkovo léto

Část Hradečnice se kvůli opravě do půlky července uzavře

Hradec Králové - Od pondělí 18. června se hradecké technické služby vrhnou na opravu oblíbené lesní stezky Hradečnice.

Stezka v korunách stromů i přestavba Vrchlabí. Mapy.cz aktualizovaly snímky

Královéhradecko, Janské Lázně - Aktualizace leteckých snímků na serveru mapy.cz opět přinesla zajímavé snímky podkrkonošského regionu. Lidé se mohou kochat přestavbami měst a obcí, ale i trnout hrůzou třeba nad rozsahem přírodní katastrofy u Libňatova ze srpna loňského roku. Snímky pochází z loňského podzimu.

Představy byly naplněny napůl

Kratonohy /ROZHOVOR/ - Trenér kratonožských „sršňů“ Zbyněk Dujsík hodnotí jarní část divize C.

Atleti ovládli druhé kolo první ligy družstev

Hradec Králové - Velmi dobrý počin zaznamenali atleti hradeckého Sokola ve 2. kole I. ligy mužů a žen skupiny B v Novém Městě nad Metují.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT