Mikulášský běh přilákal na start široké spektrum závodníků, od těch nejmenších až po veterány. Závodu se zúčastnila i početná skupinka běžců z Náchodska a nevedla si vůbec špatně, přestože nejvyšší stupínek jim zůstal odepřený. Nejprestižnější kategorii mužů do 39 let vyhrál největší favorit, a to Petr Pechek z pořádajícího Maratonstavu Úpice, před svým oddílovým kolegou Milanem Janatou a ostříleným matadorem Karlem Šestákem. Z regionálních běžců se nejvýše ve výsledkové listině dostal v této kategorii Milan Doucha, který skončil šestý, hned za ním doběhl Tomáš Koutský.
Trochu zklamáním může být účast žen, do hlavní kategorie žen do 34 let se přihlásily pouze dvě závodnice, jejich souboj vyzněl zcela přesvědčivě pro sestru vítěze mužské kategorie Janu Pechkovou. Mezi ženami nad 35 let se naopak neztratila nestárnoucí Hana Vacková z Hronova, která skončila druhá.
Vítězové všech kategorií si z úvodního podniku odnesli 10 bodů do celkové klasifikace, bodovaných je prvních deset míst v každé kategorii. Boduje se jedenáct z dvanácti podniků. Do konečného účtování se pak započítává osm nejlepších výsledků.

Z výsledkové listiny

Muži do 39 let: 1. Petr Pechek (Maratonstav Úpice) 24:32 min. Muži do 49 let: 1. Ladislav Kubeček (Maratonstav Úpice) 27:49 min. Muži do 59 let: 1. Ivan Uvizl (SK Studenec) 28:31 min. Muži nad 60 let: 1. Oldřich Šmída (Maratonstav Úpice) 29:53 min. Junioři: 1. Ladislav Kubeček (Maratonstav Úpice) 27:40 min. Dorostenci: 1. Jan Melicher (Loko Trutnov) 15:44 min. Starší žáci: 1. Štěpán Kučera (SK Studenec) 7:04 min. Mladší žáci: 1. Zdeněk Klíma (SK Studenec) 7:22 min.

Ženy do 34 let: 1. Jana Pechková (Maratonstav Úpice) 32:11 min. Ženy nad 35 let: 1. Eva Tůmová (Maratonstav Úpice) 35:10. Starší žákyně: 1. Andrea Čapková (SK Studenec) 9:26 min.. Mladší žákyně: 1. Jana Adámková (Olfin Car Vella Trutnov) 3:28 min. Nejmladší žákyně: 1. Petra Čerenkova (Orel Rtyně) 3:36 minuty.