Městys Žernov spolu s dalšími neziskovými organizacemi ze Žernova uspořádal minulou sobotu další ročník sportovně kulturní akce Žernovský bajk. Závod se díky uvolňování vládních opatření uskutečnil v řádném termínu. Závod tak přilákal na 300 bikerů napříč všemi kategoriemi.

Byly připraveny trasy od 2,2 km po 36 km pro závodníky i širokou veřejnost.

Trať pro dospělé nabídla to nejlepší, co lze v okolí Žernova pro cyklisty nalézt.

Z 18. ročníku Žernovského bajku.
V hlavní kategorii mužů vyhrál biker Ondra Zelený

V hlavní kategorii mužů vyhrál v teplém počasí a vysoké vlhkosti Ondřej Zelený před Tomášem Ševců a Lukášem Čápem. „Pěkný a poměrně těžký závod na technicky zajímavé trati. Nemám závody v teple úplně rád, ale s výsledkem jsem samozřejmě spokojen,“ uvedl v cíli šťastný vítěz Zelený. Mezi ženami byla na hlavní trase na 24. kilometrů nejrychlejší Nikola Bajgerová. Stříbro vybojovala Karolína Bergrová a na stupních vítězů je doplnila Michaela Šípková.