V novodobé historii podniku Praha - Karlovy Vary - Praha, nejstaršího a nejdelšího českého závodu se letos na pražském Strahově představila nejlepší konkurence za posledních tři roky.

Na start české klasiky se postavili jezdci sedmadvaceti týmů. Z nejlepších tuzemských cyklistů chyběli pouze Roman Kreuziger a František Raboň startující na španělské Vueltě. Bylo jasné, že kromě domácí stáje PSK Whirlpool, budou mít ostatní cyklisté pramálo šanci promluvit do konečného pořadí nejlepších. Domácí stájovou jedničku ovšem nakonec museli opět zachraňovat němečtí cyklisté. Tentokrát Danilo Hondo, který v cílovém spurtu zdolal slovinského mladíka Marko Kumpa.

Cestou do Karlových Varů se odpoutala od hlavního pole šestice závodníků, která po větru nasbírala až sedmnáctiminutový náskok. Po obrátce na karlovarské Panorámce, se však jejich únik začal podle předpokladů tenčit. Největší zásluhu na tom měli závodníci PSK Whirlpool i slovinská formace Adria. Když byl únik zlikvidován, začalo se závodit znovu. Až na pražských okruzích se z vedoucí skupinky odpoutala dvojice Hondo - Kump. Německý jezdec v barvách Whirlpoolu v cílovém okruhu zužitkoval bohaté zkušenosti a spurtérské schopnosti, a po zásluze v nejslavnějším jednorázovém českém závodu na silnici zvítězil. O jeho náročnosti svědčí fakt, že ze 167 cyklistů, kteří se vydali na trať, dojelo do cíle pouze osmdesát.

Ze závodníků kostelecké stáje DT-Specialized byl v mimořádně silné konkurenci klasifikován na konečné 46. příčce Marek Zaoral. Pro zajímavost dojel ve stejném čase jako loňský vítěz Eric Baumann, jenž obsadil 39. místo. Zaoral si tak připsal další letošní úspěch. Dojel totiž jako devatenáctý v kategorii závodníků do 23 let a jedenáctý v celkovém pořadí českých závodníků. Mezi „třiadvacetiletými“ domácími jezdci mu dokonce patřila skvělá pátá pozice.
Konečné pořadí závodu Praha – Karlovy Vary – Praha (267 km): 1. Hondo Danilo (PSK Whirlpool Author – elite) 6:41:14.0 hod., 2. Kump Marko (Team Adria Mobil- U-23) 6:41:14.6, 3. Bole Grega (Team Adria Mobil – elite) 6:42:00.0,… 46. Zaoral Marek (DT Specialized team - U-23) 6:50:52.7 hod. (dar)