Základní rysy se měnit nebudou: dvě trasy, délka, limit, cena, záchytný bod na jihu i možnost přestupu z jedné trasy na druhou.

„Spustili jsme přihlašování začátkem listopadu a během čtyř dnů byla víc jak třetina startovních čísel rozebraná. Teď už je to víc jak polovina. Takový zájem nás potěšil a věřím, že kapacitu 99 míst naplníme. To je maximum, nad které nechceme jít. Ani v tomhle ročníku, ani v těch dalších,“ podotkl organizátor Aleš Vaníček.

Zásadní změnou je, že se pojede v protisměru. Ostatně, střídání směrů by mělo být pravidlem i do dalších ročníků. Další změnou jsou trackery, které závodníci povezou a budou povinni je udržovat v chodu. Menší komplikaci vyváží přesný přehled o pohybu závodníků pro účastníky, organizátory i fanoušky.

Start druhého ročníku bude 21. srpna v Žacléři na východním okraji Krkonoš, cíl tamtéž. „Tentokrát jsou trasy dlouhé 1500 a 959 kilometrů, limit 168 hodin, tedy 7 dní. Trasa není vyjma kontrolních bodů nijak omezena, účastníci mohou volit cestu po České republice i zahraničí. Čas běží každému závodníkovi non-stop od startu až do cíle,“ doplnil Aleš Vaníček.

Ilustrační foto
Odložený Běh Dlouhými Záhony se uskuteční již o tomto víkendu

Zůstala i tematická volba tentokrát šesti kontrolních bodů. Jejichž společným znakem je Trojmezí. Česká republika má čtyři a závodníci na dlouhé trase navštíví všechny (alespoň v rámci katastrálních území příslušných obcí):
- u Hrčavy (Česko, Polsko a Slovensko)
- na soutoku řek Morava a Dyje (Česko, Rakousko a Slovensko)
- Trojmezí na Šumavě (Česko, Německo a Rakousko)
- u Hrádku nad Nisou (Česko, Německo a Polsko)

I další dva body mají s Trojmezím něco společného, a to z historického hlediska. Cyklocamp pod Landštejnem leží v místě trojmezí Čech, Moravy a Dolních Rakous, u Hranice pak byl styčný bod ČSSR, SRN a NDR.

Více na webu www.okolorepubliky.cz.