Závod začíná už dnes.  „Trať prošla pouze terénními úpravami, rozhodně se nezměnil její profil. Jezdci se tak poperou s tratí, jejíž okruh je dlouhý 1780 metrů, na kterém je pět lavic. Jsou tam všechny prvky, které by měla motokrosová trať mít,“ přiblížil organizátor závodu Jari Kurri.

Na startu budou k vidění jezdci od nejmenších, na strojích o objemu 50 ccm, až po ty nejstarší ostřílené borce v kategorii 44 – 100 let. „V letošní sezoně došlo ke změnám v nejmladších kategoriích, kde právě tito borci dostali více prostoru a budou startovat ve dvou třídách,“ osvětlil novinku této sezony Jari Kurri. První je třída 50 ccm a 65ccm, ve druhé se pak samostatně svezou závodníci na strojích o obsahu 85 ccm a 150 ccm 4T.

V Kotli vše začíná s úderem osmé hodiny, kdy začínají tréninky. Během dopoledne pak absolvují celý závod nejmladší jezdci. „Ve třináct hodin se kolotoč závodů rozjede znovu, tentokrát pojedou starší ročníky plus licence,“ řekl Jari Kurri, který očekává účast dvou stovek jezdců. Chybět určitě nebudou závodníci z našeho okresu. „Volají mi i jezdci, kteří nikdy nejezdili, takže s největší pravděpodobností přijede opravdu mnoho závodníků. Mám radost z toho, že přijede i velké jezdecké pole z Polska,“ dodal Kurri.

Kalendář závodů

14. dubna – Žamberk
19. května – Tanvald
2. června – Benátky n. J.
16. června – Dolní Bousov
23. června – Žamberk
28. července – Dalečín
18. srpna – Žamberk
1. září – Opatov u Svitav
15. září – Třemošnice

(hah)