Po sobotní zábavě s dětmi ve svém „freestyle parku" si stoupl v neděli na start Orlického půlmaratonu klasickou technikou.
„Závody dětí byly super! Snažil jsem se dělat s dětmi i trochu zábavu, užili jsme si to všichni. Rád bych přispěl k tomu, že zájem o běžkování bude stoupat a podniky tohoto typu budou mít hojnou účast," řekl šestatřicetiletý závodník, který trať klasického půlmaratonu dokončil na čtvrtém místě. Jak přiznal, ambice na vítězství však neměl.

„Výsledky mě už teď netrápí. Neměl jsem žádné ambice, a když nemáte ambice, tak nemůžete být spokojený či nespokojený. Samozřejmě, že jsem závodil, ale kluci byli lepší, protože poctivě trénují," řekl v cíli.

Na otázku, jak se mu jelo, odpověděl: „Dalo by se říci, že úměrně věku. Žádná hitparáda, což jsem ale čekal. Trať byla opravdu těžká, v kopcích to nebyla žádná sranda. Musel jsem trochu zabojovat. Sice jezdím s klienty v rámci svých kempů, ale já sám už netrénuji. Jezdím se na lyžích projet pro radost a užít si to, protože mě běžkování stále baví."

Na adresu pořadatelů bývalý reprezentant dodal: „Závody se mně moc líbily, neměly chybu. Organizátoři měli vše zmáknuté velmi dobře. Závody Orlického maratonu jsou dost těžké, je tady velké převýšení, proto klobouk dolů před každým, kdo je absolvuje a dostane se v pořádku do cíle." ⋌(fr, dr)