Běžci–vrchaři v 10 hodin vyrazí na trať dlouhou 13 kilometrů, během níž zdolají 785 metrů převýšení. Skuhrovský závod je zařazen do kategorie super, zahrnující nejvyšší náročnost a zároveň kvalitu pořadatelského zabezpečení, kterou organizátoři z oddílu SKI Skuhrov nad Bělou předvádějí již několik ročníků.

Pro ty, kteří si na třináctikilometrovou náročnou trať netroufají, pořadatelé připraví malý běh do vrchu, jehož délka je 4,5 kilometru s převýšením 360 metrů a s cílem rovněž na Velké Deštné. Prezence závodníků bude probíhat od 8 do 9.30 ve Společenském centru ve Skuhrově nad Bělou. O osobní věci, které si závodníci chtějí odnést do cíle, bude postaráno. Na Velké Deštné, nejvyšším vrcholu Orlických hor, čeká na každého běžce nejen nádherný pohled do krajiny, ale také typické domácí švestkové buchty a závodnický čaj. Doprava z cíle do Skuhrova nad Bělou je zajištěna. Každého, koho vrchařský běh zaujal, zve pořádající oddíl SKI Skuhrov nad Bělou v čele s ředitelem závodu Pavlem Krunčíkem.

Součástí běhu do vrchu Skuhrov nad Bělou – Velká Deštná bude Pochod Orlickými horami, na který Vás srdečně zvou pořadatelé. Trasy pochodů jsou v opačném směru, což znamená z kopce dolů. Účastníci pochodu mohou fandit a povzbuzovat závodníky běhu do vrchu, a ti psychologickou pomoc jistě ocení. Nástupní místa pochodu jsou: Podolský zámeček (trasa 8 km), Luisino údolí (11 km) a parkoviště pod Masarykovou chatou (16 km).
Více informací na: www.ski-skuhrov.cz. (dop)

Parametry běhu na Velkou Deštnou

Start: Skuhrov nad Bělou - 375 metrů nad mořem
Cíl: Velká Deštná - 1115 metrů nad mořem
Výškový rozdíl: 750 metrů
Celkové převýšení: 775 metrů
Délka: 13 kilometrů
Povrch: asfalt - 6 kilometrů, lesní a polní cesty - 7 kilometrů