Již po třiačtyřicáté se v Česticích uskutečnil tradiční volejbalový turnaj „O vepřové speciality". V letošním ročníku startovalo celkem 26 družstev, když účast byla ovlivněna nepřízní deštivého počasí. Celkem bylo rozdáno 23 cen v podobě obložených talířů z vepřových specialit. Nejlepší družstva mužů a žen obdržela celkem dvanáct pohárů.

V sobotu se uskutečnil turnaj pro ženy krajských a vyšších soutěží a pro muže hrající okresní přebory, kadety a juniory. Prvenství vybojovaly ženy SH Praha před Sokolí MIX a Hvězdičkami. V okresních přeborech mužů bylo pořadí: 1. Dobijáci, 2. REMA Rychnov, 3. Astra, 4.VK Sport Rychnov, 5. Třemka, 6. Kvasiny.

V neděli byl turnaj pořádán pro muže krajských a vyšších soutěží a ženy okresních přeborů včetně kadetek a juniorek. Mužský titul získal Nalko Team, 2. Zelený Raul, 3. Dobijáci, 4. Střízlíci, 5. Obřany, 6. REMA Rychnov.

V okresech žen bylo pořadí: 1. Dobruška, 2. Pouchov, 3. Hronov, 4. Třebechovice „B", 5. Přelouč. V juniorkách zvítězily Třebechovice před Ústím n.O., Bílou Třemešnou a Nechanicemi.

Celkem bylo sehráno 51 utkání na čtyřech kurtech a vystřídalo se při rozhodování celkem 14 rozhodčích. Hlavní rozhodčí Josef Paleček z Pardubic, Bohuslav Dvořák a Miroslav Charvát z místní TJ se zúčastnili všech třiačtyřiceti ročníků jako hráči, funkcionáři i rozhodčí což je jistě ojedinělý rekord.

Od pátku do neděle se v Česticích zároveň uskutečnilo školení pro osm nových rozhodčích III. třídy krajů Pardubického, Královéhradeckého, kteří v rámci praktické výuky řídili utkání turnaje.

Poděkování patří všem organizátorům za vzorné zajištění turnaje. Turnaj byl poslední prověrkou před zahájením jarních mistrovských soutěží na antuce, které začínají již tuto sobotu.

(mch)