Vítězný set Zlobrů nestačil v dramatickém finále umravnit lépe sehraný tým. Mladá volejbalová krev tak získala stříbro.

Po čtyřech základních turnajích se do prostředí vambereckého koupaliště podle předem stanoveného klíče probojovalo osm antukových týmů. „Dobře a efektivně byl připraven centrkurt s tribunou o kapacitě 400 diváků, která byla po oba dva hrací dny zaplněna povzbuzujícími volejbalovými fanoušky, ale i lidmi, které sem od vody přilákalo doslova bouřlivé prostředí zápasů,“ řekl organizátor MČR ve volejbale na antuce Lubomír Vašina.

Družstva byla rozdělena do dvou čtyřčlenných skupin. Hrálo se systémem každý s každým na dva vítězné sety. Po prvním hracím dnu bylo jasné, kdo si ráno přivstane na první nedělní zápasy a kdo se bude moci dosyta vyspat. Vítězem první skupiny se stalo domácí družstvo Vamberka, ve kterém bezchybně zahráli Ogurčak, Bolehovský či Rybníček. Ve druhé skupině excelovalo letos stabilně hrající družstvo Humrů se Škachem, Popelkou, Ditrichem a dalšími extraligovými hráči.

Na druhých místech skončili Zlobři (Fortuník, Linz, Hýský) a Čtveráci. Tým Čtveráků, v čele s Jiřím Novákem, Petrem Konečným, Lubošem Staňkem a spolehlivým nahrávačem Petrem Zapletalem, je již tradičně ozdobou klání mistrovství ČR na antuce.

Na třetích místech potom skončily týmy Zlín (Kaláb, Macek, Kovář) a Pepíci s P. Boulou, reprezentantem J. Zachem, D. Rosenbaumem, Goldštajnem a Böhmem. Na čtvrté příčce v souboji skupin se umístila družstva Pojizeří (hráči z Benátek n. J.) a Temerif (základ tvořili hráči ze Slovenska - Patúc, Mikula a Metelka)

V neděli proti sobě jako první nastoupili Pepíci s Pojizeřím a na druhém hřišti hráči Zlína a Temerifu. Možnost vyzvat soupeře k dalšímu souboji měli samozřejmě vítězové. Zlín nastoupil proti Zlobrům a Pepíci proti Čtverákům.

Zápasy na obou hřištích byly dramaticky vyrovnané, čestná postavení ze soboty ale potvrdili svým vítězstvím i v nedělní části turnaje jak Čtveráci, tak Zlobři. Toto vítězství pro oba týmy znamenalo postup do semifinále, ve kterém však Čtveráci podlehli Humrům 1:2. Zlobři s přehledem přehráli v semifinále Vamberk 2:0.

Před zaplněnou tribunou nastoupila do finálních setů mužstva Humrů a Zlobrů. Už od počátku bylo jasné, že si soupeři nedarují nic zadarmo. Žádný z týmů se nedostal do většího bodového náskoku a vše směřovalo k napínavé koncovce. Pevnější nervy byly v prvním setu na straně Humrů. Již od začátku druhého setu si však Zlobři budovali náskok, důrazněji útočili a bodové vedení si udrželi až do konce. Po dvou setech se tak psal stav 1-1. V time-breaku vzal vše do svých rukou Jarda Škach, který svým spoluhráčům rozděloval přesné nahrávky. „Zlobři svým výjimečným a obětavým výkonem drželi krok až do samotného závěru,“ říká Vašina. Nakonec ale v tomto finálovém duelu zvítězila zkušenost. Neúspěšná smeč Hýského znamenala konec finále a vítězství Humrů 2:1 na sety. Jejich tým se nyní může oprávněně chlubit titulem mistr ČR na antuce. Během finálového utkání se odehrával i souboj o třetí místo. Bronzovou medaili si odnesli Čtveráci po vítězství 2:1 nad domácím týmem Vamberka.

Konečné pořadí: 1. Humři (Škach, Popelka, Štolfa, Michálek, Koláčný, Ditrich, Vokál), 2. Zlobři (Fortuník, Linz, Hýský, Marel, Starý, Karafiát, Sedlář), 3. Čtveráci (Zapletal, Staněk, Konečný, Novák, Pomer, Sukuba), 4. Vamberk (Rosenbaum, Bolehovský, Ogurčák, Kuchař, Fokt, Rybníček), 5. Zlín (Macek, Kaláb, Herich, Kovář, Kovář jun., Merta, Karabec), 6. Pepíci (Zach, Rosenbaum, Goldštajn, Pávek, Boula, Böhm), 7. Temerif (Patúc, Mikula, Metelka, Vašina, bratři Kaplanovi), 8. Pojizeří (Feštr, Volský, Šolc, Buchta, Ryval, Stanke, Junek, Šádek).

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jaroslav Škach z vítězného týmu Humrů, nejlepším mladíkem potom Tomáš Hýský, který hrál za Zlobry. Cena srdce a umu byla udělena Jiřímu Novákovi (Čtveráci). Nejlepším hráčem antukové ligy 2007 vyhlásili organizátoři Jiřího Popelku. Cenu za nejlepší sobotní taneční kreaci vyhrál František Ogurčák z domácího týmu Vameberk.

Vítězný tým Humrů.

Foto na stránce: Deník/ Jan Ježdík