Této sportovní události se zúčastnilo celkem 77 družstev. Rekordní počet mužstev v Lupenici dokazuje, že volejbal je stále atraktivní, přitažlivý sport a místní areál, který je rok od roku zkrášlován, přitahuje volejbalisty z celé republiky více a více.

K vidění byl velmi kvalitní volejbal

Sobota byla určena mužům i ženám  I. a II. třídy. Za ideálního slunečného počasí odehrálo  38 družstev celkem 87 utkání, ve kterých byl často k vidění velmi kvalitní volejbal.

Finálová utkání v těchto kategoriích se odehrávala až po 20. hodině, kdy se již místní pořadatelé připravovali na večerní Video diskotéku, která se konala pod širým nebem, přímo na hřištích areálu.
Byla tak závěrečnou tečkou za sobotou, ale pro některé účastníky i předmětem k zamyšlení, zda přenocovat a vytvořit smíšený tým na neděli.

Nedělní ráno napovědělo všem sportovcům, ale i pořadatelům, že sluníčko se zřejmě přestěhovalo na jiná sportoviště a nad Lupenickým areálem bude tento den zamračená obloha.

Ta ale neodradila mládež ani družstva dospělých od toho, aby se sportovního dění zúčastnila.
V kategorii žáků, žákyň, dorostenců, dorostenek a mixů dospělých ( 4+2 ) se sešlo 39 družstev.
Drobný déšť v odpoledních hodinách, ani rekordní počet mužstev nijak nenarušil chod celého turnaje, který s absolutním přehledem a noblesou odřídil pan Luděk Ruprich, jak je mu vlastní.

Na otázku si hráči odpověděli sami

Počet odehraných nedělních utkání se podobal sobotě. V 17 hodin již bylo všech 83 zápasů odehráno a nic nebránilo tomu, aby starosta Sokola Lupenice Pavel Tichý vyhlásil výsledky a předal ceny těm nejlepším.

Závěrem kromě poděkování všem sportovcům, rozhodčím a pořadatelům zbývá odpovědět na úvodní otázku. Je volejbal na ústupu?

V Lupenici tímto turnajem dokázali, že tomu tak není. Zúčastněných 77 družstev je toho důkazem, za což patří všem kteří se podíleli na tomto turnaji ještě jednou velké „ DÍK ".

Za Sokol Lupenice
⋌M. Sarwa
⋌L. Tichá

Výsledky podle kategorií


Muži I. + II. třída (15 družstev)

1. Navrátilci Choceň
2. Šejk team Hronov
3. Přibyslav

Ženy I. třída (12 družstev)

1. Slavia HK I
2. Peprmintky
3. Slavia HK II

Ženy II. třída (11 družstev)

1. Kostelec nad Orlicí
2. Náchod
3. Litomyšl

Juniorky (8 družstev)

1. Červený Kostelec
2. KP Brno – Pusíci
3. Liberec

Mixi smíšené 4+2 (8 družstev)

1. Svaz Bohémů
2. Hanbáři
3. Splašený ramena

Žákyně (13 družstev)

1. Rtyně v Podkrkonoší
2. Náchod
3. Lupenice

Kadetky (6 družstev)

1. Trutnov
2. Svitavy
3. Lupenice

Junioři (4 družstva)

1. Dukla Liberec A
2. Dukla Liberec B
3. VK Sport Rychnov