Startem na úvodním podniku šestidílného seriálu mistrovství Evropy v trialu nad 40 let v Římě zahájí letošní sezonu Karel Veyr, člen doudlebského Jast Trial Teamu.

Osmašedesátiletý sportovec tělem a duší se na „evropskou“ premiéru těší. „Šampionát této kategorie se jel poprvé loni a změřit síly s mezinárodní konkurencí mě samozřejmě láká,“ říká Karel Veyr a jedním dechem dodává: „Bez sponzorské pomoci mého kamaráda a šéfa Jast Trial Teamu Stanislava Píra by účast nebyla možná.“

Veterána za řidítky čeká cesta do neznámého prostředí, ale obavy nepociťuje. „Cestu dlouhou 1300 kilometrů zvládnu. Informace o místě konání závodů jsem získal od kolegů Křoustka a Matějíčka, něco jsem vyhledal přes internet. V sobotu si vyzkouším trať, vlastní závod se jede v neděli,“ sdělil Karel Veyr, který uplynulé dny věnoval tréninku a přípravě motocyklu. „Bylo pěkné počasí, tak tréninky byly v pohodě. Jen jsem si dával pozor, abych se nepotloukl a nezmrzačil,“ usmívá se trialový nestor. Na otázku , s jakým cílem se vydá do Itálie, odpověděl: „ Vždycky chci stát na bedně. Nebude tomu jinak i nyní. Uvidím, jaká se do Říma sjede konkurence.“

V loňském roce člen Sokola Doudleby nad Orlicí vyhrál mistrovství Slovenska v kategorii „Volná“. Vzhledem k nabitému závodnímu kalendáři absoloval jen tři závody mistrovství České republiky v kategorii Hobby, což mu vyneslo celkově desátou příčku. K trialu přivedl před třemi roky i svého přítele Stanislava Píra, který loni v celkovém hodnocení slovenského šampionátu skončil těsně za stupni vítězů.

A jaké jsou letošní plány jezdců Jast Trial Teamu? „Pro mě osobně je prioritou evropský šampionát. Kromě toho společně se Standou pojedeme mistrovství České republiky a vybrané závody ve Slovensku a v Rakousku. Program je opravdu bohatý. Po návratu z Itálie nás čekají další tři závodní víkendy za sebou. Hlavně aby vydrželo zdraví a vyhýbala se zranění,“ přeje si Karel Veyr.