Vedoucí a kouč frýdlantské výpravy Miroslav Cecava, jenž je momentálně reprezentačním trenérem ženského národního týmu, přivezl nejsilnější kádr v čele s bývalou reprezentantkou Hanou Valentovou. Její mladší kolegyně Libuše Horáková a Veronika Poláková mají už také dostatek zkušeností z těžkých extraligových zápasů.

Dobré B –Frýdlant 1:9

Soupeř dokazoval, že rozdíl dvou soutěží musí být vidět. Velkou pochvalu ale zaslouží doberské hráčky. Ve čtyřhře se téměř schylovalo k senzaci, protože Hlávková s Ulrychovou si vedly velice dobře. Bez respektu se od prvního míčku do soupeřek pustily a bylo z toho pětisetové drama (2:3). Odvaha domácích stolních tenistek ale ještě odměněna nebyla. Zato hned v první dvouhře si Hana Ulrychová skvěle vyšlápla na rodačku z Vrchlabí Horákovou a po výborném výkonu zajistila bez ztráty setu (!) vyrovnání průběžného stavu. Nakonec se ale ukázalo, že to byl jediný bod domácího outsidera. S Horákovou sehrála vyrovnané sety ještě Hlávková, ale v koncovkách byla neúspěšná (1:3). Ostatní zápasy včetně těch, v nichž nastoupila třetí domácí hráčka, teprve patnáctiletá naděje Aneta Sedloňová, skončily stejně - 0:3.

SK Dobré B – TJ Ferrum Frýdlant nad Ostravicí 1:9. Body: Ulrychová 1, Hlávková 0, Sedloňová 0.

Áčko do semifinále

Doberskému A-týmu určil pohárový los 2. kola cestu na olomoucké předměstí - Neředín. Pikantní na tomto souboji byla skutečnost, že stejní soupeři se střetnou podruhé hned v sobotu v Dobrém v utkání šestého kola I. ligy.

Neředín - Dobré A 0:10

Hanácké hráčky nekladly velký odpor. Veiglová, Polednová i Kadlčáková prostě nedostaly během utkání ani na chvíli šanci pomyslet na úspěch. To však neznamená, že se podle stejného scénáře bude odvíjet i sobotní prvoligový vzájemný duel v Dobrém. Pokud však Stachová, Macurová a Daniela Rozínková odehrají i druhé vzájemné utkání se stejnou zodpovědností a soustředěním, nemělo by dojít k překvapení. Míček je ale „kulatý“ a známe mnoho případů, kdy veškeré předzápasové prognózy padly.
Nejlépe bude jít se přesvědčit. Zápas v herně doberského Obecního domu začne v sobotu v 17 hodin.

Sokol Neředín - SK Dobré A 0:10. Body: Stachová 3,5 Macurová 3,5 Rozínková D. 3

V semifinálovém kole budou soupeřkami hráček Dobrého A ženy extraligového týmu MSK Břeclav v čele s čerstvou bronzovou medailistkou z Mistrovství Evropy ženských družstev Renátou Štrbíkovou. Termín semifinálového utkání bude určen v nejbližší době.⋌ (jr, six)