Již po čtyřiačtyřicáté se uskutečnil v Česticích tradiční jarní volejbalový turnaj „O vepřové speciality".


„Letošní ročník předcházela špatná předpověď počasí a ta se nakonec vyplnila. Sobotní zima a noční déšť silně ovlivnily účast, Pořadatelé uvažovali i o odložení vlastního turnaje, což by bylo ojedinělé v dosavadní bohaté historií. Příprava turnaje byla zajištěna po všech stránkách včetně úprav sedmi volejbalových kurtů. Po oba dny startovalo v Česticích celkem 21 družstev," sdělil ředitel turnaje Miroslav Charvát.


V sobotu se uskutečnil turnaj pro ženy krajských a vyšších soutěží a pro muže hrající okresní přebory, juniory a kadety. Prvenství vybojovaly ženy Přelouče před Kvasinami. V okresních soutěžích mužů bylo následující pořadí: Vhiscola, Nechanice, Astra, Kvasiny, Chlumec, SPORT Rychnov a Turnov.


V neděli byl turnaj pořádán pro muže krajských a vyšších soutěží a ženy okresních přeborů včetně juniorek a kadetek. Mužský titul získal OMAR, druhý skončil Raul, třetí Šumperk a čtvrté Chvojkovice. V okresech žen bylo pořadí: Týniště, Dobruška, Slávia Hradec, Červený Kostelec, Hronov, Vysoké Veselí, Pouchov a Réma Rychnov.


„Každé družstvo obdrželo cenu v podobě obložených talířů z vepřových specialit. Nejlepší družstva mužů a žen obdržela celkem 6 pohárů. Celkem bylo sehráno 49 utkání na šesti kurtech a vystřídalo se při rozhodování celkem 7 rozhodčích. Školení nových rozhodčích se pro malý zájem v letošním roce neuskutečnilo. Turnaj byl poslední prověrkou před zahájením jarních mistrovských soutěží na antuce," doplnil výčet turnajových čísel Miroslav Charvát.